Wiosną szpitale restrukturyzują się na potęgę

Instytut Reumatologii im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher w Warszawie, Szpital Powiatowy w Białogardzie, Samorząd Województwa Łódzkiego oraz Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy to podmioty, które w marcu podjęły działania mające na celu wsparcie procesów uzdrawiających ich finanse.



31 marca 2014 r. A.M.G. Finanse podpisało umowę ze Szpitalem Powiatowym w Białogardzie. Jej przedmiotem jest świadczenie usług doradztwa w zarządzaniu i restrukturyzacji naprawczej oraz opracowanie koncepcji działań restrukturyzacyjnych.

Również 31 marca 2014 r. podpisana została umowa z Samorządem Województwa Łódzkiego na opracowanie modelu finansowego spółki Inwestycje Medyczne Łódzkiego.

27 marca 2014 r. z kolei A.M.G. Finanse podpisało z Agencją Rozwoju Przemysłu SA umowę na świadczenie dla niej usługi doradztwa w zakresie procesu restrukturyzacji Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, który jest największą publiczną placówką ochrony zdrowia w województwie kujawsko-pomorskim.

Z kolei dzień wcześniej, 26 marca 2014 r. podpisano umowę z Instytutem Reumatologii im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher w Warszawie. Jej przedmiotem jest opracowanie wniosku do Agencji Rozwoju Przemysłu SA o udzielenie pomocy publicznej w formie pożyczki pieniężnej na restrukturyzację.

- Zauważamy u decydentów wzrost świadomości i autentyczną potrzebę przeprowadzenia gruntownych zmian w zakresie zarządzania w podległych im placówkach medycznych. Podmioty tworzące i kadra zarządzająca szpitalami coraz bardziej dostrzegają wagę problemu i starają się wykorzystać wszelkie możliwości, także współpracę z profesjonalnymi podmiotami zewnętrznymi, aby uzdrawiać finanse tych placówek - mówi Tomasz Kopiec, prezes zarządu A.M.G. Finanse Sp. z o.o.


autor/ źródło: MSX/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo




Jak rozliczyć w AOS pacjenta bez karty DiLO?


Lekarz udzielający ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych (podobnie jest w przypadku świadczeń szpitalnych) wydaje kartę diagnostyki…



Ministerstwo Zdrowia policzyło zarobki lekarzy

Redakcja

Implanty podskórne – przyszłość antykoncepcji?

Zmiana stylu i tempa życia, podróże, aktywność fizyczna wymuszają zmianę podejścia do antykoncepcji. Tradycyjne tabletki, choć skuteczne, wymagają żelaznej dyscypliny w przyjmowaniu, są także obarczone wieloma wadami i przeciwwskazaniami. Jak wynika…
Katarzyna Wróblewska/medexpress.pl
Prasa

Lekarze zapłacą więcej - będzie wyższa składka…

Informatyzacja placówki medycznej z korzyścią dla…

Redakcja

Nowela ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym wciąż owiana tajemnicą

W grudniu 2013 r., podczas debaty w Pałacu Prezydenckim poświęconej systemowi ratownictwa medycznego w Polsce, wiceminister zdrowia Cezary Rzemek zapowiadał, że projekt nowelizacji ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym jest już prawie gotowy i lada…
portalemedyczne.pl
Prasa

Komputer i rejestrator wykryją chorobę Alzheimera…

Ebola zagrożeniem także dla Wielkiej Brytanii

Poród za granicą, bo wyższy standard opieki medycznej…

Personalizacja terapii zwiększa skuteczność leczenia…