VI Europejski Kongres Gospodarczy: sesje dotyczące ochrony zdrowia

Już w środę (7 maja) rozpocznie się w Katowicach szósta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego - najważniejszej tego typu debaty w Europie Centralnej. Dyskusje będą koncentrować się wokół tematyki gospodarczej, ale podobnie jak w latach ubiegłych również podczas tegorocznego Kongresu odbędzie się klika specjalnych sesji poświęconych różnym aspektom funkcjonowania systemów ochrony zdrowia - zarówno w Polsce, jak i innych krajach.


Tradycyjnie już jedną z imprez towarzyszących Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu (7-9 maja 2014) będzie Ogólnopolskie Spotkanie Menedżerów Ochrony Zdrowia (7 maja). To finałowa konferencja siódmej już edycji cyklu regionalnych debat, organizowanych przez wydawcę i redakcję miesięcznika oraz portalu Rynek Zdrowia w wybranych województwach.

W czwartek (8 maja) w ramach Kongresu odbędą się cztery sesje dotyczące ochrony zdrowia:

• W trakcie debaty o finansowaniu lecznictwa w naszym kraju oraz innych państwach członkowskich UE poruszone zostaną tak fundamentalne dla bezpieczeństwa zdrowotnego społeczeństw zagadnienia, jak m.in. główne czynniki warunkujące zwiększanie wydatków na ochronę zdrowia - starzejąca się populacja, wzrost zachorowalności na choroby przewlekłe, wzrost kosztów związanych z nowymi technologiami medycznymi.

• Obecnej sytuacji i przyszłości prywatnego sektora medycznego poświęcona zostanie sesja pt. "Mapa zdrowia prywatnego".

• Kolejna z dyskusji panelowych dotyczyć będzie możliwości ograniczania czynników ryzyka najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku, znaczenia systemów zdrowia publicznego, profilaktyki oraz edukacji zdrowotnej, a także polityki lekowej i dostępności nowych, skutecznych terapii dla pacjentów.

• O wyzwaniach stojących przed polską onkologią rozmawiać będą uczestnicy panelu pt. "Mapa wyzwań, nowe możliwości".

Szczegółowy program: www.rynekzdrowia.pl/Konferencje


autor/ źródło: MAK/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Samorząd lekarski krytycznie o "pakiecie antykolejkowym"


Naczelna Rada Lekarska wystosowała stanowisko w sprawie "pakietu antykolejkowego" zaprezentowanego przez premiera i ministra zdrowia Jej zdaniem…Polka szuka brakujących elementów zagadki zespołu…

Kosiniak-Kamysz proponuje zniesienie wieku emerytalnego

Minister zdrowia przedstawił pierwszą ocenę pakietu…

Ministerstwo Zdrowia ma wizję, expose Ewy Kopacz…

Opinia prawna Biura Analiz Sejmowych dotyczącą stosowania…

Redakcja

Aptekarz też lekarz, czyli nowe trendy w systemie ochrony zdrowia

To ma być jeden z wiodących trendów przyszłości ochrony zdrowia. Farmaceuci mogą z powodzeniem wziąć na siebie część kompetencji lekarzy POZ. W dolegliwościach nie wymagających specjalistycznych badań farmaceuta może doradzić właściwą terapię,…
W. Laskowski, Medexpres.pl
Farmacja

8-10 proc. zawałów kończy się zgonem, 20 lat temu…

Za mało lekarzy z szansami na specjalizację

Porada recepturowa od przyszłego roku?