Szpital przyjął o 600 pacjentów za dużo?

Prokuratura na wniosek Narodowego Funduszu Zdrowia bada, czy szpital w Biłgoraju przyjął o 600 pacjentów za dużo.W 2013 r. NFZ przeprowadził w placówce kontrolę. Jej wynikiem było skierowanie wniosku do prokuratury. Fundusz miał zastrzeżenia co do liczby osób, którym szpital udzielił pomocy. Zdaniem lubelskiego NFZ-u bezpodstawnie hospitalizował 600 osób. Prokuratura, prowadząc postępowanie w sprawie, przesłuchuje jako świadków pacjentów szpitala. 

Szpital złożył skargę na decyzję oddziału NFZ do centrali. Zarzucał w niej, iż kontrolerzy nie wzięli pod uwagę wyjaśnień pracujących w placówce lekarzy. Została ona rozpatrzona pozytywnie. Oznacza to, że formalnie kontrola nie zakwestionowała sposobu i liczby pacjentów leczonych w placówce.

- To niedopuszczalne, że kontrolujący nas urzędnicy, nie będąc specjalistami, weryfikują retrospektywnie, czy nasi lekarze postępowali właściwie – mówi Dziennikowi Wschodniemu dr Piotr Ruciński, wiceprezes spółki zarządzającej szpitalem.

– Przeżyłem w swojej karierze konsekwencje odesłania pacjenta do leczenia ambulatoryjnego i mówię: „Panie kontrolerze, panie prokuratorze, przyjdźcie do izby przyjęć i sami podpisujcie się pod odmowami przyjęcia pacjentów do szpitala” – dodaje.


autor/ źródło: Dziennik Wschodni


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Rusza kolejna edycja kampanii przeciw depresji


Z powodu depresji codziennie 16 osób w Polsce odbiera sobie życie, tymczasem jest to najlepiej dająca się leczyć choroba psychiczna - mówili…Redakcja

SLD chce odwołania prof. Chazana ze stanowiska

Lewica dołącza też wniosek o kontrolę szpitala ginekologiczno-położniczego im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego na Mokotowie. Chce odwołania ze stanowiska jego dyrektora prof. Bogdana Chazana, który jest jednym z 3 tys. sygnatariuszy deklaracji…
Gazeta Wyborcza
Prasa

Narodowa Rada Rozwoju błędnie ocenia sytuację w…

Samorząd lekarski chce zobaczyć sprawozdanie ws.…

Co w lecznicach może pozostać tajemnicą przedsiębiorcy?

Styczność kobiety ciężarnej z ftalanami wpływa…

Bartłomiej Bonk: będzie proces przeciwko szpitalowi

Męska profilaktyka: o czym należy pamiętać

W ocenie Premier Kopacz rządowy program in vitro…

Jest porozumienie lekarzy z ministrem zdrowia.