Rok temu szpital został spółką - teraz zarabia i inwestuje

Po pierwszym roku działalności Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. wyniki lecznicy są dobre, a plany - ambitne.


Z ogromnego 270-milionowego długu zostało 80 mln zł "zobowiązań bezpiecznych", czyli pożyczki z urzędu marszałkowskiego, którą szpital będzie musiał spłacać przez 15 lat. Ponad 100 mln zł na spłatę wierzycieli udało się wywalczyć w MZ - informuje Gazeta Wyborcza. 

Jak mówi Piotr Dębicki, prezes szpitalnej spółki, placówka nie tylko się bilansuje, ale w czasie blisko 11 miesięcy wypracowała 23 mln zł zysku. Przychody w tym okresie wyniosły 206 mln zł. Tak dobrych wyników lecznica jeszcze nie miała.

Prezes podkreśla, że w tym czasie były także realizowane inwestycje: budowa nowego lądowiska i podjazdu dla SOR-u kosztowała ponad 7 mln zł. Jednak w tym przypadku zarząd spółki jedynie zwieńczył dzieło poprzednich dyrektorów szpitala.

Spółka inwestowała głównie w mniejsze przedsięwzięcia - rozszerzenie działalności oddziału hematologii, remont rehabilitacji, części szpitalnych korytarzy, prace w budynku poradni specjalistycznych. W ostatnich miesiącach szpital pokusił się o dwie inwestycje, każda o wartości ponad 1 mln zł - modernizację oddziału urologii oraz tzw. piętra chirurgicznego. Z kolei wymiana ośmiu wind i przebudowa tej strefy szpitala ma kosztować 3 mln zł.

Spółka ma już plany na najbliższe lata. Wartość przygotowywanych inwestycji sięga ok. 155 mln zł.

Więcej: zielonagora.gazeta.pl 


autor/ źródło: Gazeta Wyborcza


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Arłukowicz zbywa milczeniem list POZ


Miesiąc temu Jacek Krajewski, prezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie wysłał list do Bartosza Arłukowicza. W piśmie zaapelował o…Wiceminister Warczyński po pikiecie pielęgniarek:…

Inicjatywa Awangarda: woj. śląskie stawia na medycynę,…

Ruszył park technologii medycznych

Prywatne firmy medyczne chcą inwestować w opiekę…

Noworodki i niemowlęta nie powinny być karmione…

PPOZ apeluje do okulistów i dermatologów: nie przysyłajcie…

NFZ zapłacił pacjentom 6,6 mln zł za operacje usuwania…

Polacy najbardziej boją się chorób układu sercowo-naczyniowego.…

Obszar Ochrony Uzdrowiskowej Frombork

Po przeprowadzeniu niezbędnych analiz Minister Zdrowia stwierdził, że „Obszar Ochrony Uzdrowiskowej Frombork” spełnia warunki do prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego chorób: ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, naczyń obwodowych i układu…
Artykuł