Premier oficjalnie powołał nowego prezesa NFZ

Premier Donald Tusk powołał Tadeusza Jędrzejczyka na prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia - podało we wtorek (3 czerwca) Ministerstwo Zdrowia. Jędrzejczyk od października 2013 r. był dyrektorem Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.Wcześniej kandydaturę Jędrzejczyka pozytywnie zaopiniowała Rada NFZ.

Zgodnie z ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych premier powołuje prezesa spośród osób wyłonionych w drodze otwartego konkursu, na wniosek ministra zdrowia i po zasięgnięciu opinii Rady NFZ. 

Jędrzejczyk jest lekarzem, absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku. Ma specjalizację z zakresu medycyny społecznej, organizacji ochrony zdrowia i zdrowia publicznego. Pracował jako lekarz w szpitalu na Zaspie, następnie w ZOZ nr 3 w Gdańsku jako asystent, a następnie jako adiunkt w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. 

W latach 2008-2009 był zastępcą dyrektora ds. medycznych Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Od 2010 roku był zastępcą dyrektora naczelnego ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W październiku 2013 r. został dyrektorem pomorskiego oddziału Funduszu.

Konkurs na prezesa NFZ został ogłoszony przez MZ na początku maja. Od grudnia ub. roku, po tym jak premier odwołał na wniosek ministra zdrowia prezes NFZ Agnieszkę Pachciarz, obowiązki szefa NFZ pełnił wiceprezes Marcin Pakulski, a od 28 lutego zastąpiła go wiceprezes Wiesława Kłos.


autor/ źródło: PAP


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Marszałek Sejmu o klinice "Przylądek nadziei": to wyjątkowe miejsce


Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, która w niedzielę odwiedziła we Wrocławiu nową siedzibę onkologicznej kliniki dla dzieci,…Mediator pomoże w rozwiązaniu konfliktu płacowego…

Redakcja

Policzono pielęgniarki - resort zdrowia wstrzymuje realizację rozporządzenia

Chodzi o obowiązujący od kwietnia br. wzór określający tę minimalną liczbę. Jego największym minusem, jest - zdaniem analityków rynku medycznego - że dyrektorzy placówek mogą w praktyce dowolnie podstawić do niego wygodne dla nich dane…
MZ?Rzeczpospolita
Prasa

Specjalny implant uderzy wprost w nowotwór

Depresja i zaburzenia psychiczne będą długotrwałym…

W niektórych placówkach 100 proc. porodów rozwiązuje…

Blokowanie dostępu do lekarzy, sposobem na skrócenie…

Posłowie uchwalili nowe przepisy dotyczące wyrobów…

Radziewicz-Winnicki: nieskuteczne leczenie bólu to…

NFZ o świadczeniach poza kolejnością