OZZL: kontrolerzy NFZ w czasie kontroli recept nie mogą kwestionować rozpoznania klinicznego

Na stronie internetowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy opublikowana została opinia prawna w związku z przedstawionym na jednym z portali stanowiskiem, że kontrolujący prawidłowość wystawiania recept podważyli rozpoznanie kliniczne postawione przez lekarza (którego kontrolowali).Wniosek z przedstawionej opinii prawnej jest następujący: kontrolerzy NFZ wykonujący kontrolę prawidłowości wystawiania recept nie mogą kwestionować dokonanego przez lekarza rozpoznania klinicznego.

Wiązałoby się to z wykroczeniem poza zakreślony przez prawodawcę przedmiot kontroli (prawidłowość wystawienia recepty) i dokonaniem merytorycznej oceny rozpoznania klinicznego. Punktem wyjścia dla kontrolera NFZ w przedmiocie prawidłowości wystawienia recepty powinno być założenie, że rozpoznanie kliniczne jest dokonane prawidłowo.

Więcej: www.ozzl.org.pl


autor/ źródło: OZZL


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Każda kobieta powinna przejść badania prenatalne


Zdaniem prof. Krzysztofa Preisa, kierownika Katedry Perinatologii i Kliniki Położnictwa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, jednym z ustawowych…Książeczka zdrowia dziecka elementem dokumentacji…

Konsultant w dz. medycyny paliatywnej nagrodzona w…

Lekarze FPZ cieszą się z dymisji Arłukowicza

Resort pracy proponuje zmiany dot. badań lekarskich…

Nagrody dla szpitali za pieniądze. Czy to w porządku?

Szpital skrócił kolejki oczekujących na zabiegi…

Stwardnienie rozsiane nie musi doprowadzić do wózka…

Rząd zajmie się projektem założeń dot. informatyzacji…

KE wprowadza wspólne logo dla aptek internetowych