OZZL o zarobkach lekarzy: "kłamliwa propaganda" MZ

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy skomentował zestawienie przeciętnych wynagrodzeń lekarzy zatrudnionych na podstawie umowy o pracę w publicznych szpitalach, które przygotowało Ministerstwo Zdrowia.OZZL dowodzi, że MZ posługuje się ”kłamliwą propagandą”. Zauważa, że obowiązującą tezą głoszoną szczególnie przez pierwszego zastępcę ministra, ekonomistę, jest, że lekarze zarabiają b. dużo i ich za wysokie pensje są głównym czynnikiem powodującym trudności finansowe szpitali.

Tymczasem podane przez MZ zestawienie pokazuje, że przeciętne wynagrodzenie zasadnicze lekarza specjalisty (czyli lekarza z przeciętnie ok. 15 letnim stażem) oscyluje między 3600 a 5000 złotych i wynosi najczęściej nieco ponad 4 tys. - zauważa OZZL.

W komentarzu porównano place lekarza specjalisty z wynagrodzeniem sędziego sądu okręgowego i podkreślono, że ten ostatni zarabia dwa razy więcej, a sędziowie od lat skarżą się, że są niedoceniani przez państwo.

Czytaj: ozzl.org.pl


autor/ źródło: OZZL


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Nowa terapia genowa mukiwiscydozy daje chorym nadzieję


Angielscy badacze poinformowali o pierwszym sukcesie terapii genowej mukowiscydozy. Udało im się poprawić stan pacjentów.Ile czekają w Polsce pacjenci na świadczenia zdrowotne?

MZ: pracujemy nad większą dostępnością opioidów…

Eksperci: system CPR coraz sprawniejszy, pomyłki…

Arłukowicz sobie, NFZ sobie

Profesor etyki KUL o klauzuli sumienia: lekarze powinni…

Duży postęp w leczeniu zaawansowanego czerniaka,…

Ile aktualnie wynosi opłata za kopię (odpis) dokumentacji…

Co trzeci mężczyzna przegrywa walkę z rakiem prostaty.…

Czeka nas rewolucja w leczeniu niedosłuchu i głuchoty