OZZL: lekarze obciążeni wskazaniem czasu oczekiwania na świadczenia

ZK OZZL popiera stanowisko Fundacji 1 Czerwca w sprawie utrudniania przez Polskę realizacji postanowień dyrektywy transgranicznej UE.Jak informuje Krzysztof Bukiel, przewodniczący związku, ZK OZZL wysłał w poniedziałek (2 lutego) list do MZ z poparciem dla stanowiska Fundacji 1 Czerwca w sprawie utrudnień w realizacji postanowień Dyrektywy Transgranicznej UE.

W liście do szefa resortu zdrowia Bukiel wskazuje, iż OZZL podziela opinię Fundacji, że minister zdrowia - bez upoważnienia ustawowego - przerzucił na lekarzy działania administracyjne, które należą do NFZ w postaci wskazania czasu oczekiwania na świadczenie zdrowotne w Polsce osoby wnioskującej o pokrycie kosztów danego świadczenia zagranicą.

''Zadaniem lekarza jest ocena stanu zdrowia pacjenta i leczenie, a nie wykonywanie czynności administracyjnych! Podzielamy również pogląd Fundacji, że pacjent ubiegający się o leczenie zagranicą (zgodnie z przepisami ww. dyrektywy) nie ma obowiązku zapisywać się na listę oczekujących na świadczenie w Polsce'' - uważa Bukiel.

Więcej: www.ozzl.org.pl


autor/ źródło: OZZL


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Ratownicy medyczni: praca do 67 roku? Nie damy rady


330 ratowników i pielęgniarek debatowało w Grudziądzu (Kujawsko-Pomorskie) nad Jeziorem Rudnickim Wielkim. Spotkanie odbyło się w ramach…PPOZ podziela pogląd OZZL w sprawie "pakietu kolejkowego"

Śledztwo dot. Mengele włączone do śledztwa ws.…

Zdaniem doradcy prezydenta projekt ustawy o zdrowiu…

Lekarze chcą zarabiać 12 tysięcy złotych

Książeczka zdrowia dziecka jest archaiczna

Jak szybko diagnoza nowotworu?

Redakcja

Bombaj: lekarze uznali go za zmarłego - odzyskał przytomność tuż przed sekcją zwłok

Zgon stwierdził lekarz wezwany na miejsce, w którym znaleziono nieprzytomnego 50-latka. Zgodnie z przepisami sanitarnymi, mężczyznę natychmiast zabrano do kostnicy, ale z sekcją zwłok czekano przez dwie godziny (takie regulacje obowiązują w Indiach na…
Rzeczpospolita
Prasa

NFZ chce zmian w finansowaniu SOR-ów i izb przyjęć

OZZL domaga się uregulowania kwestii dyżurów rezydentów