Nagrody dla szpitali za pieniądze. Czy to w porządku?

Za publiczne pieniądze dyrektorzy szpitali i samorządowcy kupują sobie rozmaite dyplomy, nagrody, certyfikaty. Można się zastanawiać, jaki jest sens ich kupowania w przypadku szpitali, kiedy tak dużo mówi się o niedoborze środków w tej branży.- Wydaje się, że głównym powodem tej mody jest potrzeba zaprezentowania dobrego wizerunku przed swoim zwierzchnikiem, czyli organem założycielskim. Organ nadzorujący otrzymuje informację, że dyrektor szpital jest aktywnym, że się stara dobrze zarządzać jednostką.

Samodzielnemu Zespołowi Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota za otrzymanie Perły gratulował sam marszałek województwa mazowieckiego. Adam Struzik mówił o rzetelności, skuteczności placówki. Może więc chodzi o "pokazanie się" przed szefem. Ale czy ten szef nie wie, nie ma świadomości, że te nagrody są kupowane? - pyta na portalu wyborcza.pl Grażyna Kopińska z Fundacji im. Stefana Batorego:

Jej zdaniem, Ministerstwo Zdrowia powinno wydać rozporządzenie, że nie można wydawać publicznych funduszy na takie nagrody.

Więcej: wyborcza.pl


autor/ źródło: Wyborcza.pl/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Bezpłatne szkolenia dla młodych lekarzy - jak rozmawiać z pacjentem


Naczelna Izba Lekarska zmieściła na swoich stronach informację skierowaną do lekarzy w wieku do 35 roku życia, będących w trakcie stażu…Po leczeniu w szpitalu pacjentowi należy wydać dokumenty

Polacy zmęczeni nadmiarem informacji o COVID-19.…

Koniec nielegalnych zabiegów medycyny estetycznej

Eksperci: reforma kolejkowa wymaga miliardowych nakładów

NIK: problemem jest brak geriatrów i pielęgniarek…

Redakcja

Terapia w raku tarczycy bez zielonego światła

ak informuje Rada, lek Nexavar (sorafenib) należy do grupy inhibitorów kinaz tyrozynowych i z mieszanym powodzeniem stosowany jest w zaawansowanym raku wątrobowokomórkowym oraz zaawansowanym raku nerki. Próbuje…
AOTM
Farmacja

WHO: przerażająca epidemia Eboli w Afryce Zachodniej

Zdaniem RPO odpowiedzialność lekarzy powinna być…

Krzywdząca opinia o prywatnych szpitalach