MZ ws. pilotażu systemu informatycznego rezydentur

MZ poinformowało w piątek, że w dniu 4 sierpnia br. w siedzibie Ministerstwa Zdrowia odbyło się szkolenie z obsługi realizowanego przez CSIOZ - Systemu Informatycznego Rezydentur (SIR).System jest nowoczesnym rozwiązaniem do obsługi umów rezydenckich, który umożliwia ich elektroniczną obsługę, zawieranie i realizację.

System ma na celu stworzenie stabilnego środowiska do usprawnienia i zautomatyzowania procesu realizacji umów rezydenckich poprzez gromadzenie, analizę i przetwarzanie danych.

Szkolenie było wstępem do ogólnopolskiego pilotażu Systemu, którego przeprowadzenie zaplanowano na okres od 10 sierpnia do 30 października 2015 r.

W testach Systemu udział weźmie 50 wytypowanych zakładów opieki zdrowotnej z całej Polski zatrudniających lekarzy rezydentów.

Na podstawie analizy zgłoszeń zebranych podczas pilotażu SIR, rozpocznie się implementacja lub modyfikacja jego funkcjonalności, w taki sposób aby spełniał oczekiwania odbiorców końcowych.

Efektem prac będzie udostępnienie Systemu z dniem 1 kwietnia 2016 r. w wersji produkcyjnej dla wszystkich użytkowników końcowych systemu tzn.: merytorycznych Departamentów Ministerstwa Zdrowia odpowiadających za obsługę umów rezydenckich tj.: Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Departamentu Budżetu, Finansów i Inwestycji, a także blisko 700 zakładów opieki zdrowotnej z całej Polski zatrudniających lekarzy rezydentów.

Więcej: mz.gov.pl


autor/ źródło: MZ


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
GIF wycofał lek dla chorych na białaczkę


Decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego z obrotu na terenie całego kraju zostaje wycofany roztwór do wstrzykiwań stosowany przy leczeniu…Nowa aplikacja mobilna dla chorych na cukrzycę

W sieci przybywa nieprawdziwych informacji o produktach…

NFZ odnotował wzrost przychodów

Lekarze opolskiego PZ zaapelowali w internecie do…

Szkolenia dotyczące udzielania informacji o świadczeniach

Petycja ginekologów w sprawie badania urodynamicznego

Polka szuka brakujących elementów zagadki zespołu…

Nowe elementy list oczekujących od 1 kwietnia

Wyrokiem sądu nadwykonania do zwrotu dla szpitala