Ministerstwo Finansów szykuje bat na lekarzy

Jak dowiedział się serwis naTemat minister finansów ma zamiar rozprawić się z ukrywającymi dochody lekarzami. Nowe przepisy już od przyszłego roku. Co się zmieni?Kasy fiskalne  – bo o nich mowa – już od przyszłego roku.

Do tej pory obowiązek posiadania kas fiskalnych mają przedsiębiorcy, których obroty roczne przekraczają 20 tys. Część je zaniża, by nie stosować kas rejestrujących.

Jak pisze naTemat: „Od przyszłego roku planuje, aby kasy fiskalne bez względu na osiągane obroty musieli posiadać lekarze, dentyści, fryzjerzy, kosmetyczki, mechanicy samochodowi, a nawet właściciele budek z zapiekankami.”

– Nie chodzi o dodatkowe wpływy do budżetu. Chodzi o to, aby uczciwi podatnicy mieli równe szanse w prowadzeniu biznesu z tymi nieuczciwymi – argumentował rzecznik ministerstwa finansów Wiesława Dróżdz.

Jak twierdzi prezes NRL Maciej Hamankiewicz takie rozwiązanie uderzy w pacjentów, gdyż niewielkie gabinety lekarskie albo upadną, albo podniosą ceny.


autor/ źródło: Na temat/Medexpres


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Prezes NRL pyta ministra finansów o wyjaśnienia ws. kas fiskalnych


Prezes NRL Maciej Hamankiewicz wystosował pismo do ministra finansów, w którym podkreślił, że lekarze podejmują działania zmierzające…Redakcja

Aptekarz też lekarz, czyli nowe trendy w systemie ochrony zdrowia

To ma być jeden z wiodących trendów przyszłości ochrony zdrowia. Farmaceuci mogą z powodzeniem wziąć na siebie część kompetencji lekarzy POZ. W dolegliwościach nie wymagających specjalistycznych badań farmaceuta może doradzić właściwą terapię,…
W. Laskowski, Medexpres.pl
Farmacja

Będą zmiany w ustawie o konsultantach medycznych

NRL: Konsultacje społeczne to fikcja

Pielęgniarki protestują pod Urzędem Marszałkowskim…

Prezydenckie nominacje profesorskie

OZZL sprzeciwia się połączeniu dwóch lubelskich…

Materiał video: W Polsce potrzeba nowoczesnej medycyny…

PTK proponuje: Optymalny model kompleksowej rehabilitacji…

Otyłość i nadwaga najpoważniejszymi problemami…