Mediator pomoże w rozwiązaniu konfliktu płacowego w szpitalu?

Po 22 dniach strajku okupacyjnego do Brzeskiego Centrum Medycznego przyjechał mediator specjalizujący się w rozwiązywaniu sporów pracowniczych. Rozmawiał z każdą ze stron konfliktu - pielęgniarkami i dyrekcją BCM. Mediacje mogą potrwać kilka dni.Pielęgniarki i położne żądają 300 zł podwyżki do pensji zasadniczej, dyrekcja BCM proponuje wzrost płac o 100 zł lub premię motywacyjną - informuje Radio Opole.

Strajkujący pracownicy zastanawiają się na różnymi formami protestu. W środę (26 marca) ulicami Brzegu ma przejść manifestacja - z BCM pod siedzibę Starostwa Powiatowego, aby tam zorganizować pikietę. Z kolei w czwartek pielęgniarki wybierają się na sesję Rady Powiatu Brzeskiego.

Ani personel medyczny, ani dyrekcja szpitala nie chciały rozmawiać z dziennikarzami. Jak ustaliło Radio Opole, zakaz informowania o szczegółach rozmów z mediatorem, to jeden z warunków powodzenia mediacji.

Więcej: www.radio.opole.pl


autor/ źródło: Radio Opole.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Ekspert: możemy pomóc większości par mającym kłopoty z płodnością


Co 4,5 para ma mniej lub bardziej nasilone problemy z zajściem w ciążę. Większości z nich, dzięki nowym metodom wspomaganego rozrodu,…Lekarze rozśmieszeni (?) pakietem onkologicznym i…

Cholesterol zwiększa ryzyko zapaleń ścięgien

Publikacja nowelizacji Prawa farmaceutycznego

Lekarze FPZ cieszą się z dymisji Arłukowicza

Naukowcy kwestionują skuteczność znanego leku na…

Obrót sfałszowanymi produktami leczniczymi ma być…

Groźna bakteria w śląskich szpitalach

Ministerstwo Zdrowia oskarża lekarzy, że to oni…

1/3 lekarzy POZ może odrzucić pakiet onkologiczny