Likwidacji stażu podyplomowego była błędem

Decyzja o likwidacji stażu podyplomowego i zastąpieniu go dwusemestralnym praktycznym nauczaniem w dziedzinach klinicznych realizowanym w trakcie ostatniego roku studiów na kierunku lekarskim i lekarsko-dentystycznym, była błędna - uważa Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej.Podjęło ono w piątek (8 maja) stanowisko ws. kształcenia przeddyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów. Postuluje w nim, aby władze państwowe ponownie przeanalizowały skutki likwidacji stażu zarówno pod kątem wpływu na jakość kształcenia kadr medycznych, prawa pacjenta do świadczeń zdrowotnych udzielanych przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych i etycznych oraz uprawnienia osób kształcących się w zawodach lekarza i lekarza dentysty, do właściwych, w tym także bezpiecznych od strony prawnej, warunków zdobywania wiedzy praktycznej.

Samorząd lekarski uważa, że staż podyplomowy stanowi niezbędne uzupełnienie wiedzy, a zwłaszcza umiejętności praktycznych uzyskanych w trakcie studiów.

Więcej: www.nil.org.pl


autor/ źródło: NIL


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Pacjent odmówił przewiezienia do szpitala; nie był świadomy decyzji


Karetka nie zabrała mężczyzny do szpitala. Ratownicy podejrzewali, że jest pijany, a pacjent podpisał oświadczenie, że nie wyraża zgody…Biuro RPP radzi jak zaprosić pacjenta do gabinetu

Senat za zwolnieniem karetek pogotowia z opłat autostradowych

Ekspert PZ: „pan minister grzebie w kalendarzu”

Czy pracownicy medyczni dostaną więcej pieniędzy?

RzPP otrzymał ok. 300 sygnałów o ograniczonym dostępie…

Kosiniak-Kamysz proponuje zniesienie wieku emerytalnego

W Polsce jest możliwa terapia z wykorzystaniem marihuany

GIODO o zagrożeniach dla prywatności - medycyna,…

Po godz. 18 przychodnia nie przyjmie pacjenta?