Lekarze rozśmieszeni (?) pakietem onkologicznym i kolejkowym ministra zdrowia

Delegaci na XII Krajowy Zjazd Lekarzy podczas obrad obejrzeli transmisję konferencji premiera i ministra zdrowia dotyczącą pakietu kolejkowego.Mimo, że to drugi dzień Zjazdu i najważniejsze wybory do organów samorządu już się odbyły, na sali było ponad 300 z 442 delegatów na Zjazd.

Lekarze słuchali w skupieniu. Jednak kiedy minister zdrowia Bartosz Arłukowicz mówił o konsyliach onkologicznych dla wszystkich chorych na nowotwory delegaci wybuchnęli śmiechem i zaczęli bić brawa.

Wybuchem śmiechu skwitowano też zapowiedź uprawnienia pielęgniarek do wypisywania recept. Delegaci krzyczeli: - Niech operacje też robią.

Po zakończeniu transmisji padł wniosek formalny o zakończenie dyskusji na temat pakietu. - Nie dyskutujmy na ten temat, nad tą kiełbasą wyborczą - mówił zgłaszający wniosek delegat.


Głos zabrał jeszcze delegat dr Andrzej Włodarczyk: - O jakich konsyliach onkologów mówimy, przecież mamy ich tylko ok. 400.

Delegaci przeszli do normalnego trybu pracy zjazdowej.


autor/ źródło: Anna Kaczmarek/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Piecha i Balicki bardzo różnie o lekarskim sumieniu


W zachowaniu prof. Chazana nie widzę nic złego. Nie złamał prawa - mówił eurodeputowany Bolesław Piecha (PiS) w rozmowie w TVN24, komentując…Kolejne nominacje profesorskie

Rozwiążą umowę z dzierżawcą szpitala w Połczynie-Zdroju

Ile obecnie wynosi opłata za kopię dokumentacji…

Redakcja

NFZ: nie będzie ograniczenia dostępności do chirurgii naczyniowej

Burzę wokół świadczeń z zakresu chirurgii naczyniowej wywołał artykuł w Gazetecie Wyborczej. Jak podała Gazeta w projekcie nowych przepisów, które mają wejść w życie już od maja, o kontrakt na wszczepienia najdroższych stentgraftów…
RZ, NFZ/Rynek Zdrowia
NFZ

Na początku grudnia może zapaść decyzja o akcji…

Niedrożność przewodów nosowo-łzowych może doprowadzić…

W budżecie NFZ pojawi się dziura

Medycyna precyzyjna wyleczy większość chorób genetycznych.…

W listopadzie zmiany w pakiecie onkologicznym?