Lekarze FPZ cieszą się z dymisji Arłukowicza

Lekarze i świadczeniodawcy POZ zrzeszeni w Federacji Porozumienie Zielonogórskie z ulgą przyjęli decyzję zdymisjonowania ministra zdrowia przez premier Ewę Kopacz. - Lepiej późno, niż wcale - mówi prezes FPZ Jacek Krajewski.Jego zdaniem Bartosz Arłukowicz był najgorszym ministrem zdrowia w dziejach III RP.

Historia konfliktów Arłukowicza z Porozumieniem Zielonogórskim jest długa. FPZ przypomina, że od momentu objęcia funkcji ministra zdrowia wielokrotnie próbował obarczać lekarzy POZ winą za niesprawnie zarządzany system ochrony zdrowia.

"Nie przeprowadzał rzeczywistych konsultacji dotyczących zagrożeń organizacyjnych, na które wskazywali eksperci Federacji. Chaotyczne, dyktowane politycznymi potrzebami zmiany, które usiłował wprowadzać okazywały się być szkodliwymi dla pacjentów i lekarzy" - czytamy w informacji FPZ.

Świadczeniodawcy POZ dobrze pamiętają kilkudniowy kryzys, "do którego doprowadził na początku bieżącego roku, gdy próbował ich zmusić do podpisywania sprzecznych z logiką i prawem umów".

REKLAMA

- Lekarze Porozumienia Zielonogórskiego nie zapomną ataku Arłukowicza na lekarzy, którzy walczyli wówczas o swoich pacjentów - mówi Adam Tomczyk, prezes opolskiego Porozumienia Zielonogórskiego. - Odpowiedzialna dymisja powinna nastąpić 31 grudnia 2014 r. - dodaje.

- Gorszego ministra zdrowia od Arłukowicza nie było. Powinien być zdymisjonowany, gdy na siłę usiłował wprowadzić niedopracowaną ustawę refundacyjną. Decyzja premier wprawdzie niezbyt poprawi kondycję rządu, ale daje szansę na poprawę sytuacji pacjentów i lekarzy, których wciąż próbował skonfliktować. Myślę, że każdy następny minister zdrowia będzie lepszy od Arłukowicza - ocenia wiceprezes FPZ Marek Twardowski.


autor/ źródło: FPZ/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Drakońskie kary to sposób szpitali na zysk?


Szpitale w przetargach na dostawę sprzętu medycznego lub usług nakładają na oferentów absurdalne warunki niezwiązane z przedmiotem zamówienia,…NRL sprzeciwia się zwiększaniu roli pielęgniarek

Sezon na ochronę oczu

Nowy stary minister zdrowia. Arłukowicz zostaje!

Miliard ludzi na świecie ma problemy ze słuchem.…

Zalecenia dla pacjenta z dodatnim wynikiem badania…

Celowość gromadzenia i przechowywania tak licznych…

Prawo do wykonywania zawodu dla pielęgniarek po ukończeniu…

Depresja i zaburzenia psychiczne będą długotrwałym…

Dysponentem tajemnicy lekarskiej są po śmierci pacjenta…