Leczenie w szpitalu, noclegi w hotelu

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku jest pierwszym szpitalem na Pomorzu, który korzysta z możliwości umieszczania pacjentów - na czas poddawania ich radioterapii - w hotelu, a nie w szpitalu.



- Uznaliśmy, że to dobre rozwiązanie dla pacjentów, którzy musieliby dojeżdżać ponad 100 km dziennie przez trzy-cztery tygodnie, bo tyle zwykle trwa radioterapia. Dla systemu to też o wiele tańsze, niż pobyt na oddziale - tłumaczy Ewa Książek-Bator, dyrektor UCK.

Po rozstrzygnięciu przetargu szpital podpisał z hotelem umowę do końca roku na 15 miejsc noclegowych oraz 5 miejsc rezerwowych, jeśli okażą się potrzebne. Obecnie w hotelu przebywa 15 pacjentów.

Do dyspozycji pacjentów są pokoje dwu- i trzyosobowe, każdy z łazienką, umywalką, natryskiem i WC. Większość pacjentów mieszka w hotelu od poniedziałku do piątku, a na weekend wyjeżdża do domu.

W przypadku pogorszenia samopoczucia w trakcie leczenia zawsze istnieje możliwość skierowania pacjenta do szpitala i kontynuacji leczenia na oddziale.

Więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/


autor/ źródło: dziennikbaltycki.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo




Kolegium Lekarzy Rodzinnych wzywa lekarzy do niepodpisywania umów z NFZ


Prezydium Zarządu Głównego Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce podjęło w piątek (12 grudnia) uchwałę, w której wzywa, by solidarnie…



Kolejne spotkanie lekarzy FPZ z decydentami: każdy…

Zdaniem ekspertów choroby mózgu największym wyzwaniem…

Zakaz aborcji i in vitro? Być może, ale na pewno…

Prezes NRL o reklamach z aktorami odgrywającymi postacie…

Długie kolejki i brak dostępu do niektórych leków…

Kardiologia w Polsce rozwinęła się nierównomiernie

Część Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych zostanie…

Wrocław: wiosną i latem rośnie liczba zawałów

Pakiet kolejkowy i onkologiczny: zdążą przed sejmowymi…