Kolejkowa reforma - jest, czy będzie?

Jak się okazuje minister zdrowia popełnił falstart mówiąc o kolejkowej reformie. Jak donosi RMF FM dopiero za kilka dni projekty ustaw związane ze zlikwidowaniem kolejek do onkologów mają trafić do konsultacji społecznych. Deklaracje Bartosza Arłukowicza, że wszystkie zmiany w prawie niezbędne do wprowadzenia reformy są już gotowe, były przedwczesne.W piątek (21 marca) minister Bartosz Arłukowicz zapewniał, że niezwłocznie prześle projekty do konsultacji. Wszystkie te projekty zostały formalnie przesłane do programu prac rządu. My te projekty mamy napisane legislacyjnie - zapewniał szef resortu zdrowia.

RMF FM sprawdziło w ministerstwie, kiedy projekty zostaną opublikowane. Jak ustalono nie nastąpi to jednak w ciągu kilku dni. Nie wiadomo, skąd takie opóźnienia.

W pakiecie kolejkowym ministra ma znaleźć się m.in.: zniesienie limitów dla chorych na raka, szybka terapia onkologiczna, rozszerzenie możliwości diagnostycznych dla lekarzy POZ i motywowanie specjalistów do przyjmowania nowych pacjentów.

Więcej: www.rmf24.pl


autor/ źródło: RMF FM


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Latos: propozycja Dudy ws. likwidacji NFZ w pełni uzasadniona


Andrzej Duda podczas piątkowej (22 maja) wizyty w Katowicach, zapytany o możliwość poprawy sytuacji pacjentów powiedział, że byłby skłonny…Viagra zwiększa (a może zmniejsza) ryzyko zachorowania…

Pakiet kolejkowy do konsultacji

Nowelizacja Prawa farmaceutycznego obowiązuje

Nowelizacja wprowadza m.in. definicję „sfałszowanego produktu leczniczego”. Ujednolica także przepisy dotyczące zezwoleń na wytwarzanie i import produktów leczniczych poprzez wprowadzenie wspólnych regulacji dla obu rodzajów zezwoleń…
Ekspert

Można zgłaszać już udział Konferencji MedTrends…

Na mięśniaki macicy cierpi połowa kobiet między…

Innowacyjność w polskiej ochronie zdrowa na poziomie…

Kardiologia w Polsce rozwinęła się nierównomiernie

PZ wywalczyło lepsze warunki, ale pacjenci nic nie…

OZZL o zarobkach lekarzy: "kłamliwa propaganda" MZ