Karty pacjentów chronił prowizoryczny parawan. Jest wyrok.

Sąd Okręgowy w Białymstoku podtrzymał we wtorek (13 stycznia) wyrok sądu pierwszej instancji i uznał winę Krystyny K., kierowniczki jednej z białostockich przychodni, która przez zaniedbanie przyczyniła się do kradzieży dokumentacji z wrażliwymi danymi pacjentów.Prokuratura zarzuciła jej, że nieumyślnie naruszyła obowiązek zabezpieczenia administrowanych danych przed zabraniem, uszkodzeniem lub zniszczeniem przez osobę nieuprawnioną. Dokumentacja pacjentów trafiła do wnęki tuż przy drzwiach wejściowych do przychodni, została zasłonięta prowizorycznym parawanem.

Po kradzieży do pacjentów przychodni zaczęli dzwonić przestępcy, w których ręce trafiły karty z danymi medycznymi. Żądali pieniędzy w zamian za ich odzyskanie.

Sąd uznał, ze kierowniczka jest winna, bo nieumyślnie naruszyła obowiązek ochrony danych. Warunkowo umorzył postępowanie na okres roku.

Czytaj: wyborcza.pl


autor/ źródło: wyborcza.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Zwykłe mydło najlepszym sposobem na bakterie


Koreańscy specjaliści dowodzą, iż zwykle mydło daje taką samą ochronę przed zakażeniami bakteryjnymi jak drogie mydła antybakteryjne.…Komunikat FDA dotyczący bezpieczeństwa stosowania…

Niebezpieczne związki, czyli do szpitala bez kolejki

Redakcja

AOTM: stanowiska i opinie - 10. posiedzenie Rady Przejrzystości

Rada Przejrzystości uznaje za zasadne objęcie refundacją leku Noxafil (pozakonazol) we wskazaniu zapobieganie inwazyjnym zakażeniom grzybiczym u pacjentów z ostrą białaczką szpikową lub zespołem mielodysplastycznym. Rada Przejrzystości uważa…
AOTM
Farmacja

Jak zdiagnozować zespół metaboliczny

GIF wycofał lek dla chorych na białaczkę

Komisarz unijny o znaczeniu szczepień - są jednym…

Minister zdrowia: Kaczyńskiemu zależy na słupkach…

Rząd zajmie się projektem założeń dot. informatyzacji…

W Gliwicach w ciągu pięciu lat przeprowadzono ponad…