Kardiologia Prewencyjna 2014 - wytyczne, wątpliwości, gorące tematy

W dniach 21-22 listopada 2014 roku w Krakowie odbędzie się Konferencja Naukowa „Kardiologia Prewencyjna 2014 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”. Będzie to już siódma edycja Konferencji organizowanej przez Sekcję Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.Tegoroczna Konferencja będzie doskonałą okazją omówienia najnowszych doniesień z zakresu szeroko rozumianej kardiologii prewencyjnej. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli najlepsi polscy eksperci, a w programie Konferencji znajdą się prezentacje wyników dużych, polskich projektów badawczych i innych doniesień naukowych z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych.

Wykładowcy w sposób przystępny i praktyczny podsumują najnowsze zmiany w wytycznych diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia oraz wyjaśnią w jaki sposób pod ich wpływem powinna zmienić się codzienna praktyka.

Konferencja "Kardiologia Prewencyjna" to spotkanie multidyscyplinarne, skierowane nie tylko do kardiologów oraz kardiochirurgów, ale także lekarzy rodzinnych, internistów i diabetologów. Ponieważ w zakresie kardiologii prewencyjnej mieści się zarówno choroba niedokrwienna serca, niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze i inne czynniki ryzyka, a także profilaktyka nagłego zgonu i epidemiologia z pewnością nie zabraknie okazji do ciekawych, interdyscyplinarnych dyskusji.


Szczegółowe informacje na temat konferencji znajdują się pod adresem: www.kardiologiaprewencyjna.eu

Zapraszamy do rejestracji . Do 15 września opłata wynosi 95 zł. 


 PATRON MEDIALNY KONFERENCJI

 

 


autor/ źródło: Mat. prasowe /Fot. J.Sawicz (2013)


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Podwyższony poziom cholesterolu może być czynnikiem ryzyka raka piersi


Czy w ramach prewencji raka piersi kobiety będą zażywać obniżające poziom cholesterolu statyny? To niewykluczone – uważają naukowcy…Antybiotyk nie na wszystko i nie zawsze - alarmują…

OZZPiP obawia się o podwyżki pielęgniarek POZ;…

NRL o oczekiwaniach środowiska ws. reformy ochrony…

Czy immunoonkologia "przechytrzy" zaawansowanego raka?

MZ o rekrutacji na bezpłatne kursy teleinformatyczne…

Nowe zarządzenie NFZ w sprawie kontroli świadczeniodawców

Lekarz z Karbali: nie mieliśmy doświadczenia, popełnialiśmy…

Młodzi lekarze nie chcą pracować w Polsce

Pierwsza pomoc w zawale o 86 proc. zwiększa szanse…