EMA o stosowaniu kremów z estradiolem

Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi w Europejskiej Agencji Leków (EMA) zaktualizował zalecenia w sprawie stosowania dwóch kremów z dużą zawartością estradiolu, Linoladiol N i Linoladiol HN.Krem Linoladiol N powinien być stosowany wyłącznie dopochwowo w leczeniu kobiet po menopauzie z atrofią waginalną wywołaną brakiem estrogenu, natomiast Linoladiol HN jest przeznaczony dla kobiet po menopauzie, z łagodnym zapaleniem skóry w okolicach genitaliów. Leczenie za pomocą obu kremów należy ograniczyć do czterech tygodni.

Dodatkowo produktu Linoladiol HN nie należy stosować w leczeniu liszaja twardzinowego, schorzenia skóry najczęściej występującego w okolicach narządów płciowych, ponieważ nie ma dowodów na korzystne działanie w przypadku tej choroby.

Ponadto, CHMP zwróciło się do firmy o zmniejszenie wielkości opakowania produktu Linoladiol N, który zawiera większą ilość estradiolu, ażeby zapobiec stosowaniu przez pacjentów większej dawki, niż jest to zalecane.

Więcej: www.urpl.gov.pl


autor/ źródło: urol.gov.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Przełom w leczeniu raka skóry. Chorym pomóc może terapia celowana w skojarzeniu


Onkolodzy mówią o przełomie w leczeniu czerniaka skóry. Terapie celowane w skojarzeniu są w stanie znacznie wydłużyć życie chorych…Prof. Wysocki: nieźle wydajemy nasze małe pieniądze…

Nowa aplikacja mobilna dla chorych na cukrzycę

Redakcja

NFZ o realizacji świadczeń endoprotezoplastyki stawowej w 2013 r.

Podstawą opracowania jest Centralna Baza Endoprotezoplastyk Narodowego Funduszu Zdrowia (CBE), działająca od marca 2005 r. Gromadzone w niej dane o zrealizowanych świadczeniach endoprotezoplastyki stawowej wprowadzane są przez świadczeniodawców na bieżąco,…
NFZ/Rynek Zdrowia
NFZ

MZ ws. szkoleń dla pielęgniarek dot. wystawiania…

Jarosław Kaczyński proponuje debatę o służbie…

Depresja może poprzedzać utratę pamięci u chorych…

Opieka transgraniczna – zwrot akcji?

Angelina Jolie podjęła słuszną decyzję uważa…

Szczepienia przeciw pneumokokom i meningokokom inwestycją…