EEC 2014: placówki zdrowia nieatrakcyjne dla rynku kapitałowego

Pozyskiwanie środków unijnych na inwestycje w ochronie zdrowia wielu placówkom stworzyło warunki do zrealizowania wielu koniecznych modernizacji. Wszyscy prelegenci środowej (7 maja) sesji inwestycyjnej w ochronie zdrowia EEC podkreślali jednak, że tych środków ciągle jest zbyt mało.


- W tej chwili rozliczam już 17. projekt. W sumie nasz szpital pozyskał 168 mln zł na inwestycje. Wszystko to jednak jest ciągle niewystarczające - mówił Marek Nowak, dyrektora Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Dr W. Biegańskiego w Grudziądzu.

- Problemem jest ciągle pozyskiwanie kapitału na inwestycje, choć wydawałoby się, że akurat w tej dziedzinie nie powinno być z tym kłopotu. Jesteśmy, niestety, na samym końcu atrakcyjności podmiotów gospodarczych dla rynku kapitałowego, mimo że medycyna to dziedzina z ogromnym potencjałem - dodał dyrektor Nowak.

Jak podkreślał, rynek zdrowia, o ogromnej wartości, jest niestety mało wiarygodny dla rynku kapitałowego. I to trzeba zmienić. Czy powinno się zmienić prawo, czy może otoczenie prawne dla ochrony zdrowia?

- Przecież szpital to miejsce, gdzie lokuje się innowacyjność, nowoczesne technologie oraz ogromny potencjał intelektualny kadry medycznej. Biorąc to pod uwagę, kapitał powinien sam zabiegać o możliwość inwestowania w tę dziedzinę. Niestety, na razie rzeczywistość jest na razie inna - podsumował dyrektor Nowak.


autor/ źródło: JJ/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Cztery zdania odrębne do wyroku TK ws. klauzli sumienia


Czworo sędziów Trybunału Konstytucyjnego złożyło zdania odrębne do różnych części środowego wyroku TK ws. klauzuli sumienia lekarzy.…Lekarze rozśmieszeni (?) pakietem onkologicznym i…

Po 2020 roku w Polsce zacznie brakować środków…

W Gdańsku ruszył proces ws. śmierci pacjenta, któremu…

KRDL apeluje o zakończenie prac legislacyjnych ws.…

Zakaz aborcji i in vitro? Być może, ale na pewno…

Badania: mamy sporo do poprawienia w leczeniu nowotworów

Pomysł na finansowe wsparcie szpitali - czy placówki…

Wrocław: zmarła pacjentka z tzw. świńską grypą

Redakcja

Kardiologia Prewencyjna 2015 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy

Podczas tegorocznej Konferencji "Kardiologia Prewencyjna " poruszone zostaną zagadnienia związane z najnowszymi doniesieniami w dziedzinie kardiologii prewencyjnej. Zostaną także zaprezentowane…
INFONFZ/PTK
Konferencje