Czy pielęgniarki z DPS-ów też dostaną podwyżki?

Pielęgniarki negocjują z resortem, by jak największa grupa otrzymała podwyżki. Lucyna Dargiewicz - przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych - mówi, że wzrost wynagrodzeń będzie dotyczył pracowników tych placówek, które mają kontrakt z NFZ.Wcześniej pielęgniarki wynegocjowały wzrost wynagrodzeń po 400 zł przez kolejne 4 lata, co daje w sumie 1600 zł.

Wiadomo, że podwyżki dostaną pielęgniarki i położne zatrudnione w podstawowej opiece zdrowotnej oraz pracujące w instytutach. Natomiast nie wiadomo, czy siostry z domów opieki społecznej je otrzymają.

- Rozmowy w tej sprawie trwają, ale pielęgniarki z DPS-ów podlegają ministrowi pracy i pomocy społecznej, pracują poza NFZ - zaznacza szefowa OZZPiP i dodaje, że związek również je reprezentuje.

Podwyżki mają być naliczane od września tego roku.

Więcej: www.dziennik.pl


autor/ źródło: dziennik.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
NFZ o listach oczekujących


Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że świadczeniodawca ma obowiązek wpisania świadczeniobiorcy na listę oczekujących nawet, jeżeli przewidywany…Od 2015 r. chcemy tworzyć domy dziennego pobytu dla…

NFZ wyjaśniająco ws. podwyżek dla pielęgniarek…

Nie ma solidarności środowiskowej - sądy lekarskie…

Od stycznia lekarze będą mogli wystawiać e-zwolnienia

MZ konsultuje projekt rozporządzenia o centrach urazowych…

Lekarze medycyny estetycznej ostrzegają

Medycyna precyzyjna wyleczy większość chorób genetycznych.…

Redakcja

Korytarze ratunku mogą skrócić dojazd karetki o sześć minut

Chodzi o to, że gdy dostrzegamy korek od razu zjeżdżamy na bok - na lewo i na prawo, równolegle do osi jezdni. Powstaje wtedy równy, dość szeroki i wolny obszar. Ten tzw. korytarz ratunku (emergency corridor), który z powodzeniem funkcjonuje…
Wyborcza.pl
Prasa

Czy premier spotka się z lekarzami i wprowadzi pilotaż…