Czy Ewa Kopacz widzi w rządzie Bartosza Arłukowicza?

Kto znajdzie się w rządzie Ewy Kopacz? Karuzela nazwisk ruszyła. Ewa Kopacz powoła nową radę ministrów, czy znajdzie się w niej Bartosz Arłukowicz?Przed posiedzeniem Sejmu dziennikarze zapytali jeszcze marszałek Sejmu, czy w rządzie widzi Bartosza Arłukowicza? Kopacz odpowiedziała wymijająco:

- Moim współpracownicy o powołaniu dowiedzą się ode mnie, a nie przez media. To ja poinformuję ich o swoich zamierzeniach – powiedziała przyszła premier Ewa Kopacz.

Dymisja obecnego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza jest bardzo prawdopodobna. Wśród jego potencjalnych zastępców wymienia się Sławomira Neumanna, Beatę Małecką-Liberę, Elżbietę Radziszewską czy lekarzy: Janusza Morysia, Krzysztofa Chlebusa i Mariana Zembalę.

Jednak Ewa Kopacz powiedziała, że o personaliach będzie mówiła dopiero, kiedy będzie miała do tego kompetencje.

Skład nowego rządu ma być znany w czwartek. – Ona doskonale zna resort zdrowia. Jeśli zostawi Arłukowicza, to po to, by się nad nim pastwić, a potem z hukiem wyrzuci wiosną, kiedy okaże się, że jego pakiet kolejkowy to pomyłka – mówi w „Rzeczpospolitej” współpracownik Kopacz. Jeżeli Arłukowicz straci stanowisko, to najpewniej będzie kandydował na prezydenta Szczecina.


autor/ źródło: A.Dusza, Medexpress/fot. PAP- Radek Pietruszka


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Prywatne przychodnie podnoszą ceny - zbyt dużo chętnych


W Polsce dodatkowo na zdrowie ubezpiecza się już ponad 2,5 mln ludzi. Dlatego już nawet prywatne przychodnie zatykają się. Niektóre podnoszą…Redakcja

Rada NFZ pozytywnie opiniuje odwołanie zastępcy prezesa NFZ ds. finansowych

W związku z wnioskiem ministra zdrowia z dnia 7 lipca 2015 r., Rada NFZ wyraża pozytywną opinię w sprawie odwołania Julity Jaśkiewicz ze stanowiska zastępcy prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia do spraw finansowych, wobec złożonej przez nią rezygnacji. Więcej: 
Narodowy Fundusz Zdrowia
NFZ

Płyny stosowane w e-papierosach mogą zawierać rakotwórcze…

Trzy kolejki w szpitalu: dla pacjentów stabilnych,…

Jak przywrócić pacjenta na listę oczekujących?

Wrocławscy naukowcy opracowali nową metodę wykrywania…

Kraków ma supernowoczesny SOR - co będzie z finansowaniem?

GIF wycofuje z obrotu popularną maść na bóle stawów…

Kroki do e-zdrowia

GIF wycofuje z obrotu półsyntetyczną penicylinę