Brytyjczycy chcą polskich pielęgniarek, a polski rząd - powrotu naszych lekarzy

Brytyjska Narodowa Służba Zdrowia (NHS) wydaje rocznie na usługi tłumaczy 23 mln funtów. Aby zmniejszyć tę kwotę, placówki ochrony zdrowia zamierzają zatrudniać większą liczbę pielęgniarek z krajów Europy Wschodniej, w tym przede wszystkim z Polski.Zainteresowanie rekrutacją polskich pielęgniarek potwierdziło United Lincolnshire Hospitals Trust-ULHT, które zarządza trzema szpitalami w hrabstwie Lincolnshire i świadczy usługi medyczne dla wielu innych placówek w tym regionie - informuje Dziennik Zachodni.

Jednocześnie w tym miesiącu rekrutację w naszym kraju prowadził trust zrzeszający szpitale przy Uniwersytecie Cambridge. Na razie nie wiadomo z jakim skutkiem.

Rosnącym zainteresowaniem brytyjskich szpitali zatrudnianiem polskich pielęgniarek w celu redukcji kosztów zainteresowała się redakcja Mail on Sunday. Według gazety, tylko w Lincolnshire do zagospodarowania jest 36 etatów dla pielęgniarek - od początku przyszłego roku ma się rozpocząć rekrutacja w Polsce.

Tymczasem, jakby starając się dać odpór zakusom Brytyjczyków na pracowników polskiej służby zdrowia, nasz ambasador w Londynie Witold Sobków poinformował w radiu BBC, że polski rząd opracowuje specjalny plan ściągnięcia z powrotem do kraju lekarzy, którzy wyemigrowali w ostatnim czasie do Wielkiej Brytanii.

Ambasador Sobków przypomniał, że obecnie na Wyspach przebywa ok. 2,3 tys. polskich lekarzy, wyedukowanych w Polsce na koszt państwa. - Chcemy ich z powrotem - stwierdził.

Czytaj: dziennikzachodni.pl


autor/ źródło: dziennikzachodni.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Zmienione prawo zamówień publicznych: jak wpłynie na medyczne inwestycje?


Jednym z wydarzeń minionego roku, które będą miały znaczenie na inwestycji na rynku medycznym była nowelizacja ustawy Prawo zamówień…Zmiany w POZ będą wprowadzane stopniowo, część…

Dobre rezultaty leczenia SLA komórkami macierzystymi

Czy leczenie biologiczne w toczniu okaże się skuteczne?

Poznań: 800 widzów internetowej transmisji operacji…

MZ: pracujemy nad większą dostępnością opioidów…

Lekarze rozśmieszeni (?) pakietem onkologicznym i…

Rzecznik Praw Pacjenta o dostępie do dokumentacji…

W Nowym Jorku wykryto wirusa eboli u lekarza, który…

Redakcja

Akademia NFZ: szkolenie z zasad prawidłowego przygotowania ofert

Szkolenie realizowane w ramach projektu Akademia NFZ jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Skierowane jest do pracowników zatrudnionych na stanowiskach specjalistycznych i administracyjnych, których obowiązki związane…
NFZ
NFZ