Bezpłatne szkolenia onkologiczne dla lekarzy i pielęgniarek z Wielkopolski

W Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu rozpoczyna się cykl bezpłatnych szkoleń specjalistycznych z zakresu onkologii dla środowiska medycznego (lekarzy specjalistów, lekarzy rodzinnych i pielęgniarek).


Szpital Kliniczny im. Przemienienia Pańskiego UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu jest realizatorem projektu „Wielkopolska Onkologia: Poprawa oraz dostosowanie diagnostyki i terapii nowotworów do trendów demograficzna – epidemiologicznych regionu z zapewnieniem optymalizacji postępowania i profilaktyki” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2009 – 2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009–2014 oraz Ministerstwa Zdrowia.
 
Głównym założeniem projektu jest poprawa jakości świadczeń zdrowotnych związanych z leczeniem onkologicznym na terenie Wielkopolski. Planowanym efektem projektu będzie poprawa diagnostyki i terapii nowotworów oraz rozpoznanie trendów demograficzno-epidemiologicznych z zapewnieniem optymalizacji leczenia. Wiąże się to m.in. z przygotowaniem i przeprowadzeniem licznych szkoleń dla środowiska medycznego, zakupem specjalistycznego sprzętu do diagnostyki i terapii, przeprowadzeniem badań profilaktycznych dla ponad 15 000 mieszkańców Wielkopolski, a także edukacją i promocją zdrowia.
Uczestnikom szkoleń i konferencjach będa przyznawane punkty edukacyjne (1 punkt za uczestnictwo w 1 godzinie szkolenia/konferencji).

autor/ źródło: portalemedyczne.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Szybka diagnoza i leczenie to zdrowszy mózg u chorych na SM


U osób ze stwardnieniem rozsianym (SM) opóźnienia w diagnozie i leczeniu powodują bezpowrotną utratę tkanki nerwowej mózgu oraz rozwój…Obsada karetek kolejne 3 lata bez zmian

Czy młoda krew może być cudowny lekiem na starzenie?

Trwają prace nad ustawą o zdrowiu publicznym. Ustawa…

"Co najmniej" dwóch ratowników w karetce P to za…

Coraz częstszym problemem staje się insulinooporność.…

Dla NFZ tzw. deklaracja wiary nie może być podstawą…

NFZ podsumował refundację za 4 miesiące 2014 r.

Zmienię system ochrony zdrowia w służbę zdrowia

Pacjenci szukają tańszych odpowiedników leków:…