Znane są już wyniki LEK-u.

Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi opublikowało wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego przeprowadzonego w terminie wrześniowym 2014 r.Do egzaminu przystąpiły w całym kraju 6053 osoby, uzyskując średnio 137,2 punktu.

Maksymalny wynik wyniósł 184 a minimalny 13 punktów. Czterystu czterdziestu ośmiu zdających uzyskało wynik poniżej 56 proc. Maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów wyniosła 194.

Pierwsze miejsce (wyniki dotyczą lekarzy zdających po raz pierwszy) pod względem średniej otrzymanych punktów uzyskali absolwenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - średnia 139,14; spośród 366 absolwentów egzaminu nie zdało 19.

Na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - średnia 138,63; na 231 osób egzamin zakończył się niepowodzeniem dla 15.

Na trzecim miejscu w tym egzaminacyjnym rankingu znalazło się Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego - średnia zdobytych punktów 138,55; wśród 232 osób podchodzących do LEK 10 egzaminu nie zdało.

Wysokie 4 miejsce na tej liście odnotował wydział medyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Młodzi Lekarze z Olsztyna należą do grona najlepiej zdających Państwowy Lekarski Egzamin Końcowy. Absolwenci Wydziału Nauk Medycznych UWM przystąpili do egzaminu po raz pierwszy uzyskując doskonały wynik wśród uczelni medycznych w Polsce.

Wynik absolwentów kierunku lekarskiego z Olsztyna jest tym bardziej warty zauważenia, że dotyczy pierwszego wydziału lekarskiego uruchomionego od podstaw w akademickiej uczelni niemedycznej.

Więcej informacji dostępnych jest (po zalogowaniu) na stronie internetowej: Centrum Egzaminów Medycznych


autor/ źródło: CEM/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Projekt dot. kształcenia pielęgniarek "Najlepszą inwestycją w człowieka 2014”


Projekt "Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych” uzyskał wyróżnienie specjalne w tegorocznej edycji…W ciągu kilku lat na rynku może pojawić się pierwsza…

Po 2020 roku w Polsce zacznie brakować środków…

Redakcja

Wpływy z akcyzy trafią do Funduszu Zdrowia Publicznego

Rządowy projekt ustawy o zdrowiu publicznym, który zakłada m.in. powołanie pełnomocnika rządu oraz Rady ds. Zdrowia Publicznego i stworzenie FZP, trafił już do konsultacji społecznych - informuje polskatimes.pl Na zadania z zakresu zdrowia publicznego…
Polska Times/Rynek Zdrowi
Prasa

Specjaliści: rezygnacja ze szczepień jest jedną…

Ostra polemika w sejmie między Arłukowiczem a Pinkasem

Wiosenne zapalenie spojówek najczęściej dotyka…

Czy szpitale mogą pobierać opłatę sanatoryjną…

Cztery zdania odrębne do wyroku TK ws. klauzli sumienia

Cezary Cieślukowski nowym wiceministrem zdrowia