Znane są już wyniki LEK-u.

Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi opublikowało wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego przeprowadzonego w terminie wrześniowym 2014 r.Do egzaminu przystąpiły w całym kraju 6053 osoby, uzyskując średnio 137,2 punktu.

Maksymalny wynik wyniósł 184 a minimalny 13 punktów. Czterystu czterdziestu ośmiu zdających uzyskało wynik poniżej 56 proc. Maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów wyniosła 194.

Pierwsze miejsce (wyniki dotyczą lekarzy zdających po raz pierwszy) pod względem średniej otrzymanych punktów uzyskali absolwenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - średnia 139,14; spośród 366 absolwentów egzaminu nie zdało 19.

Na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - średnia 138,63; na 231 osób egzamin zakończył się niepowodzeniem dla 15.

Na trzecim miejscu w tym egzaminacyjnym rankingu znalazło się Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego - średnia zdobytych punktów 138,55; wśród 232 osób podchodzących do LEK 10 egzaminu nie zdało.

Wysokie 4 miejsce na tej liście odnotował wydział medyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Młodzi Lekarze z Olsztyna należą do grona najlepiej zdających Państwowy Lekarski Egzamin Końcowy. Absolwenci Wydziału Nauk Medycznych UWM przystąpili do egzaminu po raz pierwszy uzyskując doskonały wynik wśród uczelni medycznych w Polsce.

Wynik absolwentów kierunku lekarskiego z Olsztyna jest tym bardziej warty zauważenia, że dotyczy pierwszego wydziału lekarskiego uruchomionego od podstaw w akademickiej uczelni niemedycznej.

Więcej informacji dostępnych jest (po zalogowaniu) na stronie internetowej: Centrum Egzaminów Medycznych


autor/ źródło: CEM/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Specjaliści o czynnikach ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej


Spuchnięcie jednej nogi, ból w łydce i jej zaczerwienienie nie powinny być bagatelizowane przez pacjentów i lekarzy. Mogą to być objawy…Eksperci: niech powstaną specjalne zespoły oceny…

Wzrasta liczba zgonów z powodu rozsianego raka piersi

Lekarze korespondują z MF w sprawie podatku dochodowego

Modyfikacje w obrębie kodu DNA mogą pomóc w terapii…

Samorząd lekarski krytycznie o "pakiecie antykolejkowym"

GIF wycofał lek dla chorych na białaczkę

Redakcja

Popularny środek na stłuczenia wycofany z obrotu

Decyzją głównego inspektora sanitarnego z obrotu na terenie całego kraju wycofano produkt leczniczy:  Płyn Burowa Coel 8,5 g/100 g o numerze serii: 20140826, data ważności: 08.2015. Podmiotem odpowiedzialnym jest Wytwórnia…
gif.gov.pl
Komunikat

Sytuacja finansowa szpitali w Polsce- tylko 7% deklaruje…

NSA o wglądzie do ofert w konkursach NFZ