ZIP: zdecydowanie więcej pomyłek niż wyłudzeń

Większość wskazanych przez ubezpieczonego problemów jest konsekwencją pomyłek przy wprowadzaniu danych, np. w numerze PESEL czy w kodzie procedury medycznej - twierdzi przedstawicielka Dolnośląskiego NFZ, która analizowała wykryte w ZIP nieprawidłowości.Anna Żebranowicz, naczelnik Wydziału Spraw Świadczeniobiorców i Współpracy Międzynarodowej Dolnośląskiego OW NFZ, mówi w Gazecie Wrocławskiej, że od momentu uruchomienia Zintegrowanego Informatora Pacjentów (ZIP) wpłynęły 732 informacje o nieprawidłowościach. Najczęściej są to przypadki, gdzie pacjenci kwestionują w ogóle wizytę u danego lekarza.

Fundusz złożył w pięciu przypadkach - w tym czterech dotyczących dentystów - zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Czyli o wyłudzenie pieniędzy za świadczenia, które nie były wykonane.

Do tej pory najdroższe zakwestionowane świadczenie na Dolnym Śląsku wynosiło ponad 57 tys. zł. Według informacji w ZIP, tyle kosztowało leczenie psychiatryczne pacjenta. Zainteresowany jednak psychiatrycznie... nigdy się nie leczył. Okazało się, że pomylono numer PESEL.

Dotąd na Dolnym Śląsku zalogowało się w ZIP ponad 44 tys. osób.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl


autor/ źródło: Gazeta Wrocławska


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Operacje plastyczne bez VAT-u, jeśli...


Sąd w Szczecinie orzekł, że z podatku VAT zwolnione są zabiegi, które lekarz określi jako konieczne ze względu na zdrowie psychiczne…Polska należy do czołówki krajów z największą…

NRL pozytywnie o przesunięciu w czasie obowiązku…

Wstępne wyniki badań: szczepionka przeciwko eboli…

Plan finansowy NFZ nie uwzględnia reformy Arłukowicza

Na resort zdrowia nie ma mocnych

Rząd o zmianach w prawie farmaceutycznym

Senat nie wniósł poprawek do nowelizacji ograniczającej…

Milion zł zadośćuczynienia ma zapłacić Centrum…

Redakcja

Warsztaty Obrazowania Kardiologicznego TK, MR, SPECT i PET

Konferencja adresowana jest do środowiska kardiologicznego i radiologicznego. W trakcie warsztatów będą miały miejsce sesje edukacyjne oraz sesje szkoleniowe poświęcone praktycznym aspektom obrazowania sercowo-naczyniowego. Warsztaty będą zakończone interaktywną…
Mat. organizatora
Konferencje