ZIP poinformuje pacjenta o zmianie statusu ubezpieczenia

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił nową funkcjonalność w systemie ZIP (Zintegrowany Informator Pacjenta) aby ułatwić pacjentom dostęp do aktualnych informacji na temat statusu ubezpieczenia.Użytkownik ZIP, któremu zmieni się status ubezpieczenia (na uprawnionego lub nieuprawnionego do świadczeń zdrowotnych w ramach NFZ) otrzyma na ten temat indywidualny komunikat po zalogowaniu się do systemu ZIP.

Komunikat o zmianie statusu ubezpieczenia wyświetli się tym użytkownikom, którzy w ustawieniach ZIP wyrazili zgodę na wysyłanie indywidualnych komunikatów informacyjnych. Ponadto użytkownicy, którzy zgodzili się na otrzymywanie wiadomości o komunikatach ZIP na swoją prywatną pocztę elektroniczną, informację o pojawieniu się nowego komunikatu w systemie ZIP, otrzymają mailem.

System ZIP działa już od dwóch lat (od 1 lipca 2013 r.) i ma ponad milion użytkowników. ZIP to system, dzięki któremu można samodzielnie, po zalogowaniu się sprawdzić przez Internet: gdzie i kiedy leczyliśmy się w ramach NFZ od 2008 roku, ile to kosztowało, gdzie złożyliśmy deklarację do lekarza POZ, a także kiedy otrzymaliśmy refundowany sprzęt, np. aparat słuchowy, wózek, protezę. Korzystanie z ZIP jest bezpłatne i wygodne. Dane w ZIP są systematycznie aktualizowane.

Więcej:nfz.gov.pl


autor/ źródło: NFZ


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowoRząd przyjął założenia do projektu m.in. ws.…

Arłukowicz o pakiecie kolejkowym: chcemy zapewnić…

Wiosną szpitale restrukturyzują się na potęgę

Gdyby pielęgniarki miały wypisywać recepty, to...

Czy wzrośnie stawka kapitacyjna?

Adam Windak na znak protestu zrezygnował z funkcji…

W Polsce maleje liczba badań klinicznych

Redakcja

List otwarty PPOZ do premiera

Według lekarzy rodzinnych obecna sytuacja w ochronie zdrowia jest coraz bardziej napięta, czego przykładem jest protest lekarzy OZZL, wystąpienia prezesa NRL oraz sprzeciw samego środowiska specjalistów onkologów i lekarzy rodzinnych, ale i pacjentów.…
PPOZ/medexpress.pl
Prasa

Zapowiedź: Kardiologia Prewencyjna 2017 – wytyczne,…