Zakaz aborcji i in vitro? Być może, ale na pewno nie teraz

PiS nie będzie się w najbliższym czasie zajmować ustawami światopoglądowymi. Kościół jest z tego niezadowolony i chce przynaglić partię, twierdzi "Gazeta Wyborcza".Gazeta dowiedziała się nieoficjalnie, że w Episkopacie powstaje plan listu ponaglającego do zaostrzenia ustaw światopoglądowych - zwłaszcza in vitro. List ma być skierowany do ogółu parlamentarzystów, ale wiadomo, że hierarchowie będą liczyć przede wszystkim na PiS, jako partię rządzącą i mającą przewagę w parlamencie.

Tymczasem PiS, który nie tak dawno chciał kar więzienia dla lekarzy wykonujących zabiegi in vitro nie kwapi się do forsowania tego pomysłu. - Są ważniejsze sprawy dla społeczeństwa i prostsze do przeprowadzenia dla partii rządzącej. "GW" powołuje się na "ważnego polityka PiS", który powiedział jej, że nie widzi na razie możliwości ani sprzyjających okoliczności, żeby ruszać aborcję i in vitro.


autor/ źródło: PAP


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Anonimowe opinie o lekarzach w internecie. Koniec sączenia jadu?


ZnanyLekarz.pl, serwis internetowy umożliwiający pacjentom wymianę opinii o lekarzach oraz umówienie się na wizytę przez Internet, właśnie…Prezes NRL w sprawie medialnych wypowiedzi ministra…

Chrząstka nosowa alternatywą dla sztucznych stawów?

Naukowcy stworzyli sztuczną krew

Ginekolog straci funkcję za "Deklarację Wiary"?

Projekt zmian w wykazie leków refundowanych

Wzrosła liczba przeszczepów od żywych dawców,…

Zwolnienia lekarskie już w formie elektronicznej

NFZ kolejny raz przegrał w sądzie po utajnieniu…

Trwają badania kliniczne leku przeciwko chorobie…