Zakaz aborcji i in vitro? Być może, ale na pewno nie teraz

PiS nie będzie się w najbliższym czasie zajmować ustawami światopoglądowymi. Kościół jest z tego niezadowolony i chce przynaglić partię, twierdzi "Gazeta Wyborcza".Gazeta dowiedziała się nieoficjalnie, że w Episkopacie powstaje plan listu ponaglającego do zaostrzenia ustaw światopoglądowych - zwłaszcza in vitro. List ma być skierowany do ogółu parlamentarzystów, ale wiadomo, że hierarchowie będą liczyć przede wszystkim na PiS, jako partię rządzącą i mającą przewagę w parlamencie.

Tymczasem PiS, który nie tak dawno chciał kar więzienia dla lekarzy wykonujących zabiegi in vitro nie kwapi się do forsowania tego pomysłu. - Są ważniejsze sprawy dla społeczeństwa i prostsze do przeprowadzenia dla partii rządzącej. "GW" powołuje się na "ważnego polityka PiS", który powiedział jej, że nie widzi na razie możliwości ani sprzyjających okoliczności, żeby ruszać aborcję i in vitro.


autor/ źródło: PAP


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Zmiana zarządzeń w zakresie lecznictwa szpitalnego


Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia znowelizował zarządzenia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju: leczenie…NFZ kontrolował ordynację lekarską

Papierowa dokumentacja medyczna do 2017 roku

Kozłowska-Rajewicz ws. klauzuli sumienia: niech szpital…

Pomysł na finansowe wsparcie szpitali - czy placówki…

Posłowie: choroby rzadkie wymagają szczególnej…

Więcej pieniędzy na refundację nowych leków -…

Tajemnica wiecznej młodości kryje się we krwi?

Pielęgniarki krytykują nowe normy zatrudnienia

Czy samorząd lekarski będzie miał nowego prezesa?