Za mało pielęgniarek w szpitalach i zakładach opiekuńczych

532 tys. Polaków podpisało petycję do rządu ws. niedoboru kadr medycznych. Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, która zainicjowała akcję twierdzi, że w szpitalach i zakładach opiekuńczych jest za mało pielęgniarek.


Akcja Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych  „Ostatni Dyżur” zakończyła kampanię społeczną informującą o skutkach niedoboru białego personelu. Petycję o natychmiastowe przystąpienie do działań, które mają temu przeciwdziałać, podpisało 532 tys. Polaków, w tym ok. 150 tys. Małopolan. NRPiP w Kancelarii Premiera złożyła już 45 kartonów z petycjami.

Ministerstwo Zdrowia informuje, że na poprawę atrakcyjności zawodów pielęgniarki i położnej przeznaczyło fundusze unijne w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt przewiduje dofinansowanie ich kształcenia, a także stypendia dla najlepszych studentów. Dzięki temu do 2023 roku uprawnienia do wykonywania zawodu ma uzyskać o 10 625 osób więcej.

Eksperci natomiast uważają, że konieczne są zmiany systemowe, które m.in. podniosłyby prestiż zawodu pielęgniarki. 

Więcej: dziennikpolski24.pll


autor/ źródło: dziennikpolski24.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
NFZ o kontrolach ordynacji lekarskiej w I kwartale 2015 r.


NFZ opublikował informację o wynikach kontroli ordynacji lekarskiej przeprowadzonych przez oddziały wojewódzkie NFZ w I kwartale 2015 r.Redakcja

Ubezpieczenia OC diagnostów laboratoryjnych nie będą kontynuowane

Oznacza to, że nowa umowa z ubezpieczycielem od 01.04.2016 nie będzie podpisana. ”Zwracamy się zatem do wszystkich diagnostów laboratoryjnych korzystających z ubezpieczenia OC poprzez KIDL o przelewanie składki 3 zł tylko do końca marca 2016.…
KRDL/
Komunikat

Szczepienia przeciw pneumokokom i meningokokom inwestycją…

Świadomość Polaków na temat przewlekłych chorób…

Karty pacjentów chronił prowizoryczny parawan. Jest…

Rusza kolejna edycja kampanii przeciw depresji

Od 1 maja nowy wykaz leków refundowanych

Po leczeniu w szpitalu pacjentowi należy wydać dokumenty

Ocena Prezesa NRA sposobu przekazywania odmów realizacji

Szpitale ginekologiczno-położnicze bez pieniędzy…