Wypis pacjenta ze szpitala - niezwłocznie

Pacjenci coraz częściej skarżą się, że opuszczając szpital nie otrzymują od lekarza wypisu szpitalnego. Takie działanie jest niezgodne z prawem.Jak przypomina Gazeta Prawna, szpital powinien wystawić kartę informacyjną z leczenia i przekazać ją niezwłocznie po jego zakończeniu.

Dokument ten jest bardzo ważny dla pacjenta ponieważ znajduje się w nim rozpoznanie choroby, opis wyników badań diagnostycznych, procesu leczenia i wykonanych zabiegów. Powinny się tam znaleźć też wskazania dotyczące dalszego leczenia, żywienia, zapisanych leków oraz sposobu ich dawkowania.

Wpis szpitalny w postaci papierowej powinien być wydany pacjentowi, nawet wówczas, gdy w szpitalu dokumentacja prowadzona jest w postaci elektronicznej.

 Więcej: serwisy.gazetaprawna.pl


autor/ źródło: Gazeta Prawna


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
RPO pisze do ministra zdrowia ws. nowych regulacji czasu pracy pracowników medycznych


Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do ministra zdrowia o zajęcie stanowiska w sprawie czasu pracy niektórych pracowników medycznych (tj.…Fabryki krwi? Tak, ale jeszcze nie teraz

Nowotwór szpiku kostnego daje takie same objawy jak…

Borelioza - jest się czego obawiać, to już nie…

GIF wycofuje Erdomed

Prof. Jędrzejczak ostro o nowych przepisach dla konsultantów

Inwestycje w telemedycynę zmniejszą kolejki i koszty…

Wskaźnik onkologiczny zdecyduje o dodatkowych środkach…

Minister Radziwiłł na zjeździe lekarzy: plany mamy…

Redakcja

NFZ: proponowane zmiany w leczeniu szpitalnym

Wprowadzone zmiany wynikają z konieczności dostosowania przepisów wydanych przez PrezesaNFZ do obowiązujących aktów prawnych, w szczególności do znowelizowanej…
Narodowy Fundusz Zdrowia/mat.prasowy
NFZ