Wypis pacjenta ze szpitala - niezwłocznie

Pacjenci coraz częściej skarżą się, że opuszczając szpital nie otrzymują od lekarza wypisu szpitalnego. Takie działanie jest niezgodne z prawem.Jak przypomina Gazeta Prawna, szpital powinien wystawić kartę informacyjną z leczenia i przekazać ją niezwłocznie po jego zakończeniu.

Dokument ten jest bardzo ważny dla pacjenta ponieważ znajduje się w nim rozpoznanie choroby, opis wyników badań diagnostycznych, procesu leczenia i wykonanych zabiegów. Powinny się tam znaleźć też wskazania dotyczące dalszego leczenia, żywienia, zapisanych leków oraz sposobu ich dawkowania.

Wpis szpitalny w postaci papierowej powinien być wydany pacjentowi, nawet wówczas, gdy w szpitalu dokumentacja prowadzona jest w postaci elektronicznej.

 Więcej: serwisy.gazetaprawna.pl


autor/ źródło: Gazeta Prawna


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Po godz. 18 przychodnia nie przyjmie pacjenta?


NFZ może nie zapłacić przychodni za przyjmowanie chorych w innych godzinach niż od 8 do 18. W piśmie skierowanym do lekarzy POZ Fundusz…List Unii Uzdrowisk Polskich do prezesa NFZ

Dieta bezglutenowa może szkodzić osobom bez wskazań…

Redakcja

GIF wycofuje z obrotu tabletki antykoncepcyjne

Decyzją GIF z obrotu na terenie całego kraju zostaje wycofany z obrotu produkt leczniczy Azalia (Desogestrelum) tabletki powlekane, 75 mcg, 28 tabletek, nr serii: T31394B, data ważności 01. 2015 T31394C,…
gif.gov.pl
Komunikat

Przełom w leczeniu zaawansowanego raka piersi. Kobiety…

Stanowisko PTR ws. skuteczności leczenia biologicznego:…

Lekarze rozśmieszeni (?) pakietem onkologicznym i…

Zdaniem brytyjskich naukowców alzheimerem można…

Ponad 150 tys. Polaków zapada co roku na nowotwory.…

Onkolodzy chwalą Arłukowicza