Wrocław: wiosną i latem rośnie liczba zawałów

Wiosna i lato to pogoda wyżowa, skoki ciśnienia i burze, które nie służą osobom z problemami kardiologicznymi. Ratownicy oceniają, że w taką pogodę mają nawet o 20 proc. więcej wyjazdów do "sercowców".Aż w 25 proc. przypadków osób z zawałem następuje zgon. W połowie tych sytuacji do śmierci dochodzi w pierwszej godzinie od wystąpienia objawów. Dlatego tak ważne jest szybkie wezwanie pogotowia - informuje Gazeta Wrocławska. 

Aby usprawnić system ratowania zawałowców, we Wrocławiu wprowadzono w tym roku karty kardiologiczne. Będą je wypełniać ratownicy medyczni. Dzięki nim można będzie wskazać, gdzie chory traci cenny czas. Zgodnie ze standardami, od kontaktu z ratownikiem do udrożnienia zamkniętej tętnicy wieńcowej nie powinno minąć więcej niż 90 minut.

Kardiolodzy przyznają, że system ratowania pacjentów z zawałem serca jest we Wrocławiu dobry. W mieście przez całą dobę pozostają w gotowości cztery zespoły lekarzy, które mogą przyjąć pacjenta. 

Więcej: www.gazetawroclawska.pl


autor/ źródło: Gazeta Wrocławska


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Zmiany w POZ będą wprowadzane stopniowo, część z nich będzie poprzedzona pilotażem - zapowiada Konstanty Radziwiłł


Zmiany w podstawowej opiece zdrowotnej będą wprowadzane stopniowo - powiedział PAP minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Przebudowa systemu…Środki odstraszające komary mogą zaburzać działanie…

Starzejące się społeczeństwo to coraz większy…

W katowickiej prokuraturze już powołano specjalny…

Nutrigenetyka może znacznie ograniczyć występowanie…

Neumann: poinformujemy przychodnie o proponowanych…

Ustalono pochodzenie zabójczego wirusa MERS

Ile obecnie wynosi opłata za kopię dokumentacji…

Redakcja

Ubezpieczenia OC diagnostów laboratoryjnych nie będą kontynuowane

Oznacza to, że nowa umowa z ubezpieczycielem od 01.04.2016 nie będzie podpisana. ”Zwracamy się zatem do wszystkich diagnostów laboratoryjnych korzystających z ubezpieczenia OC poprzez KIDL o przelewanie składki 3 zł tylko do końca marca 2016.…
KRDL/
Komunikat

Gdańsk: samorząd lekarski o błędach w karach nakładanych…