Wrocław: infekcja wirusowa u dzieci - mają problemy z chodzeniem

We Wrocławiu w ostatnich tygodniach odnotowano dużo przypadków infekcji wirusowej u kilkuletnich dzieci, która objawia się m.in. gorączką, kaszlem i silnymi bólami mięśni nóg.Prof. Leszek Szenborn, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych we Wrocławiu na łamach Gazety Wrocławskiej uspokaja rodziców, że zapalenie mięśni nóg pojawia się jako następstwo chorób wirusowych, przede wszystkim grypy wywołanej wirusem typu B.

Jak podaje specjalista, w tym roku faktycznie takich przypadków jest więcej. Specjalista dodaje, że łagodne ostre dziecięce zapalenie mięśni, będące powikłaniem grypy, nie wymaga leczenia. Dolegliwości, czyli trudności z chodzeniem, mijają w takim przypadku szybko, czyli po 2-3 dniach.

Mimo wszystko warto udać się z dzieckiem do lekarza, bowiem podobne objawy może wywołać o wiele poważniejsza choroba, która wymaga pogłębionej diagnostyki i leczenia, czyli zespół Guillaina-Barrégo.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl


autor/ źródło: Gazeta Wrocławska


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
VI Europejski Kongres Gospodarczy: sesje dotyczące ochrony zdrowia


Już w środę (7 maja) rozpocznie się w Katowicach szósta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego - najważniejszej tego typu debaty…Leczenie CTEPH - skuteczne, ale nieefektywne kosztowo

W Australii też kwestionuje się skuteczność homeopatii

TK o uregulowaniu dostępu do marihuany w celach medycznych

12 mln Polaków zmaga się z chorobami dietozależnymi

Powstaje coraz więcej chorób odpornych na nowoczesną…

Rodzice żądają 1 mln zł zadośćuczynienia za…

Pistacje chronią przed groźnymi skutkami cukrzycy…

Komputery przegrywają z lekarzami przy stawianiu…

8-10 proc. zawałów kończy się zgonem, 20 lat temu…