Wrocław: infekcja wirusowa u dzieci - mają problemy z chodzeniem

We Wrocławiu w ostatnich tygodniach odnotowano dużo przypadków infekcji wirusowej u kilkuletnich dzieci, która objawia się m.in. gorączką, kaszlem i silnymi bólami mięśni nóg.Prof. Leszek Szenborn, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych we Wrocławiu na łamach Gazety Wrocławskiej uspokaja rodziców, że zapalenie mięśni nóg pojawia się jako następstwo chorób wirusowych, przede wszystkim grypy wywołanej wirusem typu B.

Jak podaje specjalista, w tym roku faktycznie takich przypadków jest więcej. Specjalista dodaje, że łagodne ostre dziecięce zapalenie mięśni, będące powikłaniem grypy, nie wymaga leczenia. Dolegliwości, czyli trudności z chodzeniem, mijają w takim przypadku szybko, czyli po 2-3 dniach.

Mimo wszystko warto udać się z dzieckiem do lekarza, bowiem podobne objawy może wywołać o wiele poważniejsza choroba, która wymaga pogłębionej diagnostyki i leczenia, czyli zespół Guillaina-Barrégo.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl


autor/ źródło: Gazeta Wrocławska


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Nobel z medycyny i fizjologii dla Amerykanina i Norwegów


Amerykanin John O'Keefe oraz norweskie małżeństwo May-Bitt i Edvard Moser - to tegoroczni laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny i…Lekarz z Karbali: nie mieliśmy doświadczenia, popełnialiśmy…

Rankingi lekarzy nie zawsze są narzędziem społecznej…

Sok z grejpfruta może zabić!

System medycyny pracy w Polsce nie odpowiada współczesnym…

Kardiologia Prewencyjna 2014 - wytyczne, wątpliwości,…

Eksperci podczas I Kongresu Zdrowia: zakres medycyny…

Mapy potrzeb zdrowotnych czy sieć szpitali?

NRL: Konsultacje społeczne to fikcja

NFZ ws. rozliczania leków