Wrocław: infekcja wirusowa u dzieci - mają problemy z chodzeniem

We Wrocławiu w ostatnich tygodniach odnotowano dużo przypadków infekcji wirusowej u kilkuletnich dzieci, która objawia się m.in. gorączką, kaszlem i silnymi bólami mięśni nóg.Prof. Leszek Szenborn, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych we Wrocławiu na łamach Gazety Wrocławskiej uspokaja rodziców, że zapalenie mięśni nóg pojawia się jako następstwo chorób wirusowych, przede wszystkim grypy wywołanej wirusem typu B.

Jak podaje specjalista, w tym roku faktycznie takich przypadków jest więcej. Specjalista dodaje, że łagodne ostre dziecięce zapalenie mięśni, będące powikłaniem grypy, nie wymaga leczenia. Dolegliwości, czyli trudności z chodzeniem, mijają w takim przypadku szybko, czyli po 2-3 dniach.

Mimo wszystko warto udać się z dzieckiem do lekarza, bowiem podobne objawy może wywołać o wiele poważniejsza choroba, która wymaga pogłębionej diagnostyki i leczenia, czyli zespół Guillaina-Barrégo.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl


autor/ źródło: Gazeta Wrocławska


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Wieruszów: wolą umrzeć niż wziąć pieniądze na profilaktykę?


Według najnowszych danych Instytutu Zdrowia Publicznego, powiat wieruszowski zajmuje pierwsze miejsce w kraju w rankingu umieralności z powodu…Czy premier spotka się z lekarzami i wprowadzi pilotaż…

WHO: na razie nie ma powodu do wszczynania alarmu…

Dotacja dla samorządu lekarskiego - m.in. na zapłatę…

Nobel 2015 z medycyny dla Williama C. Campbella, Satoshi…

IX Konferencja Naukowa Sekcji Prewencji i Epidemiologii…

Komunikat URPL w sprawie działań niepożądanych…

NIL do MZ ws. regulacji zawodów medycznych

Redakcja

Czy kolejna tragedia w gdańskim UCK jest kwestią czasu?

Przed czym ostrzegają pielęgniarki? Uważają, iż jest ich za mało w stosunku do liczby chorych, którymi się zajmują. Po tragedii wysłały 2 listy do naczelnej pielęgniarki UCK, w którym skarżyły się, iż kiedy doszło…
Dziennik Bałtycki
Prasa

OZZL zapowiada: 15 maja pikieta lekarzy przed MZ