Wrocław: infekcja wirusowa u dzieci - mają problemy z chodzeniem

We Wrocławiu w ostatnich tygodniach odnotowano dużo przypadków infekcji wirusowej u kilkuletnich dzieci, która objawia się m.in. gorączką, kaszlem i silnymi bólami mięśni nóg.Prof. Leszek Szenborn, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych we Wrocławiu na łamach Gazety Wrocławskiej uspokaja rodziców, że zapalenie mięśni nóg pojawia się jako następstwo chorób wirusowych, przede wszystkim grypy wywołanej wirusem typu B.

Jak podaje specjalista, w tym roku faktycznie takich przypadków jest więcej. Specjalista dodaje, że łagodne ostre dziecięce zapalenie mięśni, będące powikłaniem grypy, nie wymaga leczenia. Dolegliwości, czyli trudności z chodzeniem, mijają w takim przypadku szybko, czyli po 2-3 dniach.

Mimo wszystko warto udać się z dzieckiem do lekarza, bowiem podobne objawy może wywołać o wiele poważniejsza choroba, która wymaga pogłębionej diagnostyki i leczenia, czyli zespół Guillaina-Barrégo.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl


autor/ źródło: Gazeta Wrocławska


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Konsultant w dz. medycyny paliatywnej nagrodzona w plebiscycie


W plebiscycie kampanii ''Rak. To się leczy!'' laureatką w kategorii: ''Człowiek najbardziej zaangażowany w walkę z rakiem'' została dr…Sardynia na dłuższy weekend w raju

Młodzi lekarze nie chcą pracować w Polsce

Projekt zmian na listach leków refundowanych - od…

Neumann: poinformujemy przychodnie o proponowanych…

Sądy częściej orzekają na korzyść pacjentów…

Opolskie: dwie apteki zamknięte za nielegalny handel…

Tylko co dziesiąta ciężarna Polka kierowana jest…

Prezes NRL pisze do ministra zdrowia ws. pakietu onkologicznego

Zalecania dla podróżujących w regiony krążenia…