Wrocław: infekcja wirusowa u dzieci - mają problemy z chodzeniem

We Wrocławiu w ostatnich tygodniach odnotowano dużo przypadków infekcji wirusowej u kilkuletnich dzieci, która objawia się m.in. gorączką, kaszlem i silnymi bólami mięśni nóg.Prof. Leszek Szenborn, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych we Wrocławiu na łamach Gazety Wrocławskiej uspokaja rodziców, że zapalenie mięśni nóg pojawia się jako następstwo chorób wirusowych, przede wszystkim grypy wywołanej wirusem typu B.

Jak podaje specjalista, w tym roku faktycznie takich przypadków jest więcej. Specjalista dodaje, że łagodne ostre dziecięce zapalenie mięśni, będące powikłaniem grypy, nie wymaga leczenia. Dolegliwości, czyli trudności z chodzeniem, mijają w takim przypadku szybko, czyli po 2-3 dniach.

Mimo wszystko warto udać się z dzieckiem do lekarza, bowiem podobne objawy może wywołać o wiele poważniejsza choroba, która wymaga pogłębionej diagnostyki i leczenia, czyli zespół Guillaina-Barrégo.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl


autor/ źródło: Gazeta Wrocławska


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
MZ ws. przywrócenia stażu podyplomowego lekarzy


Ministerstwo Zdrowia odpowiedziało na pismo Naczelnej Rady Lekarskiej dotyczące przywrócenia stażu podyplomowego, jako niezbędnego etapu…Kolejne Akademie NFZ we wrześniu

Sprawdzisz genom dzieci jeszcze przed ich poczęciem?

Lekarze POZ chcą wiedzieć: kto zapłaci za nieubezpieczonych?

W niektórych placówkach 100 proc. porodów rozwiązuje…

Prof. Jacek Jassem ws. tzw. pakietu kolejkowego MZ

Jak lekarze mogą bronić się przed krzywdzącymi…

NRL: w Trybunale sprawa rozporządzenia o ogólnych…

CBA zatrzymało b. dyrektor Departamentu Gospododarki…

OZZL skarży do TK zapis dot. odmowy przyjęcia dziecka…