Wiceprezes NFZ o pacjentach z podejrzeniem raka w POZ

Specjaliści POZ, u których drastycznie wzrośnie liczba pacjentów z podejrzeniem raka, mogą się spodziewać kontroli - mówi Krzysztof Tuczapski, wiceprezes NFZ.W rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną Krzysztof Tuczapski wypowiada się m.in. na temat pakietu onkologicznego. Podaje, że Fundusz przygotowujemy się do tych zmian od wielu miesięcy. 

Cały czas prowadzi też rozmowy z lekarzami rozmowy na temat nadchodzących zmian i m.in. nowych warunków funkcjonowania POZ.

Krzysztof Tuczapski ocenia je jako korzystne dla lekarzy POZ. Wskazuje, że dzięki zmianie organizacji systemu, pacjenci będą mogli liczyć na szybszą diagnostykę i bardziej skoordynowane podejście do leczenia.

Zapytany o to, czy nie obawia się, że lekarze będą wysyłać na badania w kierunku zdiagnozowania nowotworu zbyt wielu pacjentów - odpowiada, że jeżeli u danego lekarze rodzinnego drastycznie wzrośnie liczba pacjentów z podejrzeniem choroby nowotworowej, a podejrzenia nie potwierdzą się w ostatecznych diagnozach, to NFZ będzie analizować, jaka jest tego przyczyna.

Zapowiada regulacje, które pozwolą weryfikować proces kwalifikowania pacjenta, ale również kontrole i kary.

Więcej: gazetaprawna.pl


autor/ źródło: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Małopolskie: dramatyczny brak pielęgniarek. Sytuację uratują pracownicy ze Wschodu?


Według prognoz Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w latach 2017-18 ponad tysiąc pielęgniarek osiągnie wiek emerytalny,…Specjalizacja dla każdego młodego lekarza

RPP poleca publikację o niewydolności serca

MZ ws. szkoleń dla pielęgniarek dot. wystawiania…

Leki OTC zwierające substancje psychoaktywne - dozwolone…

Przy umowie z NFZ dodatkowe punkty za gabinet w szkole

Wytyczne dot. bezpiecznego przetwarzania dokumentacji…

Rak pęcherza moczowego: w Europie umieralność spada,…

Rzeszów: pracownicy murem za dyrektorem pogotowia

Polscy cukrzycy nadal bez dostępu do nowoczesnego…