WHO: obserwujemy powrót cholery

Jesteśmy świadkami odrodzenia się epidemii cholery - alarmują eksperci WHO. Jak podkreślają, z jej powodu w objętym wojną Jemenie, w ciągu ostatnich 11 dni zmarły 34 osoby.U kolejnych ponad 2 tysięcy podejrzewa się zakażenie chorobą. 

Poprzedni wybuch epidemii cholery w Jemenie wygasł zimą. Jak podkreśla WHO podczas tamtego wybuchu w kraju odnotowano 27 tysięcy przypadków zachorowań i 130 zgonów.

Jemen jest pogrążony w chaosie od 2011 roku. Wojna niszczy również państwowy system ochrony zdrowia i system sanitarny. Ulice są pełne śmieci. Zła sytuacja panuje też w szpitalach, które zmagają się z problemami z zaopatrzeniem i personelem.

Więcej: www.tvn24.pl


autor/ źródło: TVN


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Polki chore na zaawansowanego raka piersi nadal czekają na lek. Mógłby wydłużyć ich życie o 1,5 roku


Co piąta polska pacjentka z rakiem piersi cierpi na jego agresywną odmianę. Możliwości leczenia zaawansowanego nowotworu są, ale tego…Późna ciąża to dłuższe życie

Ministerstwo Zdrowia swoje, NFZ swoje, czyli jak wydłużyć…

Redakcja

NFZ o kwocie refundacji styczeń - marzec 2014 r.

W związku z art. 102 ust. 5 pkt 27 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych dodanym przez art. 63 pkt 26 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego…
NFZ
NFZ

NRL - konieczne są zmiany w rejestracji produktów…

Plan finansowy NFZ nie uwzględnia reformy Arłukowicza

Komórki nowotworowe mogą zarażać komórki zdrowe

Rzecznik praw dziecka interweniuje w sprawie książeczek…

Chorzy ze szpiczakiem leczeni coraz skuteczniej

Sąd przyznał 25 tys. zł za odmowę leczenia nowotworu…