WHO: obserwujemy powrót cholery

Jesteśmy świadkami odrodzenia się epidemii cholery - alarmują eksperci WHO. Jak podkreślają, z jej powodu w objętym wojną Jemenie, w ciągu ostatnich 11 dni zmarły 34 osoby.U kolejnych ponad 2 tysięcy podejrzewa się zakażenie chorobą. 

Poprzedni wybuch epidemii cholery w Jemenie wygasł zimą. Jak podkreśla WHO podczas tamtego wybuchu w kraju odnotowano 27 tysięcy przypadków zachorowań i 130 zgonów.

Jemen jest pogrążony w chaosie od 2011 roku. Wojna niszczy również państwowy system ochrony zdrowia i system sanitarny. Ulice są pełne śmieci. Zła sytuacja panuje też w szpitalach, które zmagają się z problemami z zaopatrzeniem i personelem.

Więcej: www.tvn24.pl


autor/ źródło: TVN


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Europejski Kongres Gospodarczy: polityka zdrowotna w wymiarze wojewódzkim


Główne problemy i strategia polityki zdrowotnej w wybranych województwach były przedmiotem sesji, która rozpoczęła się w środę (7…Naukowcy doskonalą przekąski z karpia - to antidotum…

Jak dieta śródziemnomorska obniża ciśnienie krwi

Redakcja

Świętokrzyskie: w szpitalach brakuje pacjentów onkologicznych

Prawie 18 tys. złotych mniej niż w grudniu dostał szpital w Chmielniku na świadczenia z zakresu chirurgii. Te pieniądze zostały przesunięte w ramach pakietu onkologicznego. Jednak od początku roku do szpitala nie trafił nawet jeden pacjent, który…
TVP regionalna
Prasa

W służbie zdrowia brakuje lekarzy i pielęgniarek.…

NIA wyjaśnia kwestię łączenia funkcji w farmacji…

NIL o prawie dostępu do dokumentacji medycznej

90 proc. wcześniaków atakuje wirus RS. Profilaktyka…

Eksperci: program lekowy dla chorych na szpiczaka…

Czy szpitale mogą pobierać opłatę sanatoryjną…