Warmińsko-Mazurskie: jak będą dzielone unijne dotacje dla szpitali

Szpitale powiatowe, tak jak wojewódzkie, mogą otrzymywać dotacje, o ile spełniają warunki - przekazał marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas, odpowiadając na pytanie w sprawie wysokości środków unijnych na lata 2014-2020, o jakie mogą ubiegać się placówki powiatowe.Takie pytanie skierował do marszałka wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Elbląga, Sławomir W. Malinowski.

W poprzednim rozdaniu środków EFPR, w ramach RPO Warmia i Mazury na lata 2007-2013, szpitale marszałkowskie mogły ubiegać się o środki w wysokości ponad 134 tys. zł, gdy na wszystkie szpitale powiatowe, w tym na Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu, została przeznaczona kwota niewiele ponad  17 tys. zł.

Okazuję się, że środki na nadchodzące lata będą większe.

Wiceprzewodniczący RM otrzymał odpowiedź, że środki dla szpitali zostaną zwiększone wraz z wyjaśnieniem, iż "obecne zapisy programu zakładają wspieranie m.in. projektów podwyższających standardy zarówno obiektów ochrony zdrowia jak i wyposażenia medycznego, ze szczególnym uwzględnieniem usług specjalistycznych".

- Dofinansowania będą mogły otrzymać samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, w tym szpitale powiatowe, o ile będą spełniać warunki określone dla ww. priorytetu inwestycyjnego - dodaje marszałek Protas.

Więcej: http://info.elblag.pl


autor/ źródło: Info Elbląg.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
CBA zatrzymało b. dyrektor Departamentu Gospododarki Lekami NFZ


Agenci CBA zatrzymali b. urzędniczkę NFZ oraz przedstawicielkę firmy farmaceutycznej. Kobietom postawiono zarzuty korupcyjne w związku z…Redakcja

Projekty rozporządzeń koszykowych do konsultacji

Resort zdrowia opublikował:- Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej;- Projekt rozporządzenia Ministra…
Rynek Zdrowia
Ministerstwo Zdrowia

Rodziny oddają starsze osoby na święta do szpitali

Nasze IQ stale rośnie - czy jest nam to dane raz…

Granica między lekami chemicznymi i biologicznymi…

Skierowania do okulisty i dermatologa skrócą kolejki?

Zmiany w zasadach przeprowadzania badań lekarskich…

Katowice: obradował XXXIV Okręgowy Zjazd Lekarzy

Pacjenci wnioskują o zwrot kosztów leczenia za granicą

Prof. Nowiński, twórca komputerowych atlasów mózgu,…