Warmińsko-Mazurskie: jak będą dzielone unijne dotacje dla szpitali

Szpitale powiatowe, tak jak wojewódzkie, mogą otrzymywać dotacje, o ile spełniają warunki - przekazał marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas, odpowiadając na pytanie w sprawie wysokości środków unijnych na lata 2014-2020, o jakie mogą ubiegać się placówki powiatowe.Takie pytanie skierował do marszałka wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Elbląga, Sławomir W. Malinowski.

W poprzednim rozdaniu środków EFPR, w ramach RPO Warmia i Mazury na lata 2007-2013, szpitale marszałkowskie mogły ubiegać się o środki w wysokości ponad 134 tys. zł, gdy na wszystkie szpitale powiatowe, w tym na Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu, została przeznaczona kwota niewiele ponad  17 tys. zł.

Okazuję się, że środki na nadchodzące lata będą większe.

Wiceprzewodniczący RM otrzymał odpowiedź, że środki dla szpitali zostaną zwiększone wraz z wyjaśnieniem, iż "obecne zapisy programu zakładają wspieranie m.in. projektów podwyższających standardy zarówno obiektów ochrony zdrowia jak i wyposażenia medycznego, ze szczególnym uwzględnieniem usług specjalistycznych".

- Dofinansowania będą mogły otrzymać samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, w tym szpitale powiatowe, o ile będą spełniać warunki określone dla ww. priorytetu inwestycyjnego - dodaje marszałek Protas.

Więcej: http://info.elblag.pl


autor/ źródło: Info Elbląg.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Resort zdrowia chce stworzyć zachęty do współpracy sektora publicznego z branżą farmaceutyczną


Polska służba zdrowia może znacząco skorzystać na rozwoju współpracy pomiędzy podmiotami publicznymi a sektorem prywatnym. Polem do…NRL zwróci się do RPO o skierownie do Trybunału…

Po godz. 18 przychodnia nie przyjmie pacjenta?

Komunikat URPL w sprawie działań niepożądanych…

Odra przywleczona - u sąsiadów nie szczepią; nie…

List Unii Uzdrowisk Polskich do prezesa NFZ

Polacy nadal mają utrudniony dostęp do nowoczesnego…

W Sejmie powstanie nowa komisja - zajmie się polityką…

Prof. Ziaja: warto tworzyć centra naczyniowe

Kolejny wygrany proces OZZL w Tychach