W listopadzie zmiany w pakiecie onkologicznym?

Rozporządzenia reformujące pakiet onkologiczny są na etapie konsultacji. W listopadzie zmiany wejdą w życie - zapewnia wiceminister zdrowia Piotr Warczyński.Jak informuje Gazeta Wyborcza, przepisy pakietu onkologicznego, który wszedł w życie 1 stycznia, okazały się zbyt sztywne. Ministerstwo Zdrowia kilkakrotnie obiecywało, że poprawi pakiet. Latem ukazały się pierwsze projekty rozporządzeń, ale proponowane zmiany rozczarowały lekarzy. Kolejne,  zapowiadane na listopad, mają mieć o wiele większą skalę.

Wiceminister Piotr Warczyński zwraca uwagę, że tzw. zieloną kartę będzie się obsługiwało o wiele łatwiej. Zmienią się także zasady jej wydawania. Bardziej elastyczne mają też być reguły postępowania z chorym. Będzie możliwość uzupełnienia diagnostyki w ramach pobytu pacjenta w szpitalu.

R E K L A M A


Poradnie zyskają możliwość równoczesnego rozliczenia etapu diagnostyki wstępnej i pogłębionej.

Więcej: www.gazeta.pl


autor/ źródło: Gazeta Wyborcza


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Dlaczego większość lekarzy podpisała umowy?


Minister Bartosz Arłukowicz poinformował, że umowy z NFZ na 2015 r. podpisało już 79 proc. przychodni i 85 proc. lekarzy. Skąd takie decyzje?…W kogo uderzyła ustawa refundacyjna?

Młodzi lekarze nie chcą pracować w Polsce

Porozumienie z pielęgniarkami i położnymi możliwe…

Nutrigenetyka może znacznie ograniczyć występowanie…

Onkolodzy chwalą Arłukowicza

NFZ opublikował zarządzenie dotyczące podwyżek…

Udary mózgu -wspólne wyzwanie dla neurologów i…

Wójcik-Klikiewicz odwołana z powodu "braku dostępu…

Redakcja

NFZ ws. warunków umów o udzielanie świadczeń zdrowotnych w POZ

Ogłasza się w załączniku do niniejszego zarządzenia jednolity tekst zarządzenia Nr 69/2013/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 27 listopada 2013 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń…
NFZ
NFZ