W każdym powiecie przynajmniej jeden szpital zapowiada Czesław Hoc

Czesław Hoc, poseł PiS, zapowiada w Kurierze Szczecińskim, że za zmianami organizacyjnymi proponowanymi przez PiS pójdzie zwiększenie finansowania służby zdrowia. Ostateczny cel - lepszy dostęp do świadczeń dla pacjentów, klarowniejszy system rozliczania dla lekarzy i dyrektorów placówek.Poseł tłumaczy, że Narodowy Fundusz Zdrowia już teraz dysponuje prawie 70-miliardowym rocznym budżetem. - Trzeba tymi pieniędzmi racjonalnie gospodarować - mówi.

Zapowiada odbiurokratyzowanie służby zdrowia, ”aby to pacjent był najważniejszy”, oraz zwiększenie nakładów finansowych.

- W proponowanym przez nas systemie finansowania środki (według algorytmu) będą kierowane do wojewodów. Oni będą finansowali szpitale i inne placówki ochrony zdrowia zgodnie z potrzebami zdrowotnymi województwa - podkreśla Czesław Hoc, który był członkiem sejmowej Komisji Zdrowia.

Dodaje, że musi to być system, który zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom. - Zakładamy, że w każdym powiecie będzie przynajmniej jeden szpital - deklaruje poseł.

Czytaj: www.24kurier.pl


autor/ źródło: 24kurier.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
NFZ: proponowane zmiany w zasadach zawierania i realizacji umów na leczenie stomatologiczne


W związku z opublikowaniem w dniu 28 listopada 2014 r. do opiniowania projektu zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie określenia…Nowa lista leków refundowanych

Polacy wciąż żyją krócej niż inni mieszkańcy…

Sąd umorzył proces ws. terapii chorej na SM lekiem…

Zembala: środowisko pielęgniarek popiera działania…

Bartosz Arłukowicz o stawce kapitacyjnej

Gdyby pielęgniarki miały wypisywać recepty, to...

NFZ skontrolował szpital we Wrocławiu - pacjent…

Redakcja

NFZ o zmianie zarządzenia w sprawie warunków umów na leczenie szpitalne

Przedstawiony projekt zarządzenia implementuje warunki dodatkowo oceniane dla nowego zakresu świadczeń, tj.: "chirurgia naczyniowa - drugi poziom referencyjny". Opinie do projektu zarządzenia można nadsyłać do Funduszu do dnia 15 kwietnia 2014 r. Więcej: 
NFZ
Komunikat

NFZ kontrolował ordynację lekarską