W każdym powiecie przynajmniej jeden szpital zapowiada Czesław Hoc

Czesław Hoc, poseł PiS, zapowiada w Kurierze Szczecińskim, że za zmianami organizacyjnymi proponowanymi przez PiS pójdzie zwiększenie finansowania służby zdrowia. Ostateczny cel - lepszy dostęp do świadczeń dla pacjentów, klarowniejszy system rozliczania dla lekarzy i dyrektorów placówek.Poseł tłumaczy, że Narodowy Fundusz Zdrowia już teraz dysponuje prawie 70-miliardowym rocznym budżetem. - Trzeba tymi pieniędzmi racjonalnie gospodarować - mówi.

Zapowiada odbiurokratyzowanie służby zdrowia, ”aby to pacjent był najważniejszy”, oraz zwiększenie nakładów finansowych.

- W proponowanym przez nas systemie finansowania środki (według algorytmu) będą kierowane do wojewodów. Oni będą finansowali szpitale i inne placówki ochrony zdrowia zgodnie z potrzebami zdrowotnymi województwa - podkreśla Czesław Hoc, który był członkiem sejmowej Komisji Zdrowia.

Dodaje, że musi to być system, który zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom. - Zakładamy, że w każdym powiecie będzie przynajmniej jeden szpital - deklaruje poseł.

Czytaj: www.24kurier.pl


autor/ źródło: 24kurier.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
NFZ: o kontroli w aptekach w IV kwartale 2013 r.


Departament Gospodarki Lekami NFZ przedstawił informację o wynikach kontroli przeprowadzonych przez oddziały wojewódzkie NFZ w aptekach…Redakcja

OZZL przypomina rezydentom, że maja takie same prawa jak lekarze

Jedyną różnicą jest administracyjne (na drodze rozporządzenie ministra zdrowia ) ustalenie wysokości płacy zasadniczej lekarza rezydenta. (Dyrektor może ogólne wynagrodzenie rezydenta podnieść przez przyznanie dowolnego dodatku).Lekarzy…
OZZL
Prawo i zarządzanie

GIS alarmuje - odra zaatakuje także w Polsce

Blisko 180 szpitali z akredytacją

Minister spotkał się z organizacjami pacjenckimi…

Arłukowicz: prywatny gabinet nie może być przepustką…

Kędzierzyn-Koźle: szpital włącza w swoje struktury…

Prof. Brydak: przed epidemią grypy uchroniła nas…

Nasze IQ stale rośnie - czy jest nam to dane raz…

NFZ o leczeniu w ramach pakietu onkologicznego