Szpital skrócił kolejki oczekujących na zabiegi pacjentów o 5000 osób

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi w Poznaniu skrócił kolejki pacjentów oczekujących na planowe zabiegi o 5000 osób. Jak tego dokonał?Placówka wdrożyła zalecenie pokontrolne NFZ-u, które nakazywało scalenie kolejek w szpitalu. Na początku roku na planowe operacje oczekiwało tam 32 tysiące osób w ponad stu kolejkach problemowych.

Po scaleniu na każdy oddział przypada teraz jedna kolejka. Zmniejszono tym samym ich liczbę z ponad stu do 12. 

- Wysłaliśmy zapytania do pacjentów, czy chcą nadal czekać, czy już zostali zoperowani gdzie indziej. Zrezygnowało ponad pięć tysięcy pacjentów - mówi Radiu Merkury dr Witold Bieleński, dyrektor szpitala.

Jednak w przypadku najbardziej obleganych oddziałów chirurgii ręki i ortopedii dziecięcej kolejki skrócą się tylko nieznacznie. Tu czeka się na operację odpowiednio 10 i 5 lat.


autor/ źródło: Radio Merkury


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Lekarze wykrywają coraz więcej przypadków łuszczycy


W Polsce wzrasta wykrywalność łuszczycy - uważają dermatolodzy, którzy brali udział w konferencji dotyczącej leczenia tej choroby. Coraz…Nowa lista leków refundowanych. Jakie zmiany?

Redakcja

NFZ nałożył na szpital rekordową karę - 33 miliony zł

Jak podaje Gazeta Wyborcza, powodem nałożenia na szpital kary jest wykonywanie operacji przez lekarzy bez podspecjalizacji z chirurgii onkologicznej. W ten sposób klinika miała nie spełniać formalnych warunków kontraktowania świadczeń chirurgii onkologicznej. …
Gazeta Wyborcza
Prasa

Uniwersytet Zielonogórski rozpoczyna kształcenie…

Nowe normy czasu pracy pracowników medycznych, m.in.…

Zaniechanie szczepień może prowadzić do szybkiego…

Coraz więcej możliwości leczenia zaawansowanych…

Wchodzą w życie przepisy dot. obowiązków ratowników…

Witamina, która opóźnia nadejście śmierci

Zmodyfikowany wirus HIV w leczeniu białaczki. Kontrowersyjna…