Szpital przyjął o 600 pacjentów za dużo?

Prokuratura na wniosek Narodowego Funduszu Zdrowia bada, czy szpital w Biłgoraju przyjął o 600 pacjentów za dużo.W 2013 r. NFZ przeprowadził w placówce kontrolę. Jej wynikiem było skierowanie wniosku do prokuratury. Fundusz miał zastrzeżenia co do liczby osób, którym szpital udzielił pomocy. Zdaniem lubelskiego NFZ-u bezpodstawnie hospitalizował 600 osób. Prokuratura, prowadząc postępowanie w sprawie, przesłuchuje jako świadków pacjentów szpitala. 

Szpital złożył skargę na decyzję oddziału NFZ do centrali. Zarzucał w niej, iż kontrolerzy nie wzięli pod uwagę wyjaśnień pracujących w placówce lekarzy. Została ona rozpatrzona pozytywnie. Oznacza to, że formalnie kontrola nie zakwestionowała sposobu i liczby pacjentów leczonych w placówce.

- To niedopuszczalne, że kontrolujący nas urzędnicy, nie będąc specjalistami, weryfikują retrospektywnie, czy nasi lekarze postępowali właściwie – mówi Dziennikowi Wschodniemu dr Piotr Ruciński, wiceprezes spółki zarządzającej szpitalem.

– Przeżyłem w swojej karierze konsekwencje odesłania pacjenta do leczenia ambulatoryjnego i mówię: „Panie kontrolerze, panie prokuratorze, przyjdźcie do izby przyjęć i sami podpisujcie się pod odmowami przyjęcia pacjentów do szpitala” – dodaje.


autor/ źródło: Dziennik Wschodni


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Opole: nowym dyrektorem porodówki 30-letni karateka


Spośród dziesięciorga kandydatów, którzy stanęli do konkursu na dyrektora Opolskiego Szpitala Ginekologiczno-Położniczego przy ul. Reymonta,…Zarząd Główny PTAiIT wycofał poparcie dla projektu…

Dostęp do dokumentacji medycznej nie dla konsultanta…

Redakcja

Petycja Zarządu Krajowego OZZL do ministra Arłukowicza

Związkowcy podkreślają w petycji, że protestują przeciwko: ”oszukiwaniu Polaków". Zwracają także uwagę, że "za środki w kwocie 4,2 proc. PKB można zapewnić nieograniczony zakres świadczeń bezpłatnych wszystkim obywatelom bez ograniczeń".…
OZZL/Rynek Zdrowia
Prasa

Zespół pęcherza nadreaktywnego - choroba 3 milionów…

Ministerstwo Zdrowia policzyło zarobki lekarzy

Olej, który pomaga obniżyć poziom glukozy we krwi

Po leczeniu w szpitalu pacjentowi należy wydać dokumenty

Leki psychoaktywne już nie zastąpią dopalaczy

W świętokrzyskim powstaje e-platforma turystyki…