Szpital ma zapłacić 300 tys. zł za zdarzenie medyczne

Czy na konto Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach wejdzie komornik i ściągnie 300 tys zł ? Taką kwotę odszkodowania zasądziła Komisja do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Gdańsku.Chodzi o sprawę Mieczysława B., któremu usunięto w szpitalu guz, a wynik badań histopatologicznych, wskazujących na rzadki nowotwór złośliwy przekazano po roku.

Pacjentowi usunięto guz pobierając wycinek do badań histopatologicznych. Wynik badań, wskazujący na rzadki nowotwór złośliwy dotarł do szpitala 18 marca 2011 roku. Jednak informacja, że pacjent cierpi na nowotwór, dotarła do ortopedy  w kwietniu 2011 roku i została zlekceważona, choremu nie zaproponowano leczenia onkologicznego.

R E K L A M A

Po roku Mieczysław B. odebrał wynik badań. Wtedy amputowano mu zaatakowaną przez nowotwór rękę. Pacjent zmarł. Rodzina B. złożyła do Wojewódzkiej Komisji do spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Gdańsku wniosek, w którym zażądała od Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach 300 tys. zł odszkodowania i zadośćuczynienia.

Komisja uznała, że było to zdarzenie medyczne. Szpital musi teraz zapłacić. Ma jednak kłopot: w przypadku odszkodowania za zdarzenie medyczne, nie można pokryć szkody z polisy OC - trzeba mieć odrębne ubezpieczenie.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl


autor/ źródło: dziennikbaltycki.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Nieprawidłowa dieta i stosowanie antybiotyków zaburzają mikrobiom jelitowy. Tymczasem ma on wpływ na funkcjonowanie całego organizmu


W organizmie człowieka żyje 100 bilionów mikrobów. Blisko 95 proc. mikrobiomu to bakterie jelitowe znajdujące się w przewodzie pokarmowym.…Seria do infuzji wycofana. O który lek chodzi?

Zmienione prawo zamówień publicznych: jak wpłynie…

Badania: ograniczenie spożycia nasyconych kwasów…

Dlaczego „Narodowy program zwalczania chorób nowotworowych”…

Resort finansów: lekarzu, musisz ujawnić ile zarabiasz

Obecność pediatry w podstawowej opiece zdrowotnej…

Projekt ustawy likwidującej NFZ poznamy za dwa miesiące

Izba aptekarska proponuje kary za nielegalny eksport…

Polscy naukowcy opracowali test do wykrywania lekooporności…