Szkolenie z zakresu szacowania potrzeb zdrowotnych

Departament Analiz i Strategii dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego i Ministerstwa Zdrowia realizuje nowatorski projekt pt. „Poprawa jakości zarządzania w ochronie zdrowia poprzez wsparcie procesu tworzenia regionalnych map potrzeb zdrowotnych, jako narzędzia usprawniającego procesy zarządcze w systemie ochrony zdrowia - szkolenia z zakresu szacowania potrzeb zdrowotnych”.Narzędzia wypracowane w ramach projektu będą wspierały decyzje zarządcze dotyczące grup chorób kardiologicznych i onkologicznych.

Organizowane szkolenia mają na celu zapewnienie unikalnej możliwości aktywnego uczestnictwa w konsultacjach modelowego podejścia do tworzenia map potrzeb zdrowotnych w Polsce.

Podczas szkoleń zaprezentowane będą nie tylko wyniki analiz, ale również zostanie stworzone pole do wymiany opinii eksperckich w zakresie zastosowania modeli prognostycznych. Szkolenia podzielone zostały na dwa zakresy tematyczne: onkologiczny i kardiologiczny. 

Szkolenia są przeznaczone dla przedstawicieli kadry zarządzającej szpitali i dysponentów środków w ochronie zdrowia wszystkich województw (poza województwem mazowieckim, dla którego prowadzone były warsztaty).

Więcej: nfz.gov.pl


autor/ źródło: NFZ


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowoKardiologia w Polsce rozwinęła się nierównomiernie

Naukowcy kwestionują skuteczność znanego leku na…

Jak unikać tropikalnych chorób - wojsko to wie i…

Redakcja

Co jest problemem powiatowych szpitali?

Wielu ekspertów i polityków toczy spory, czy utworzenie trzystopniowego systemu administracji samorządowej miało sens, czy system dwustopniowy, z pominięciem powiatów, nie byłby tańszy i efektywniejszy. Wątpliwości budzi także utworzenie…
Maciej Biardzki/Medexpress.pl
Prasa

Po konwencji antyprzemocowej czas na ustawę o in…

We Wrocławiu uśmierzają ból onkologiczny alkoholem

W ocenie TK racjonalne, aby NFZ wskazywał innego…

GIODO o zagrożeniach dla prywatności - medycyna,…

To będzie trudny rok dla branży farmaceutycznej