Świętokrzyskie: w szpitalach brakuje pacjentów onkologicznych

Dyrektorzy świętokrzyskich szpitali, obawiają się o finansowanie swoich placówek. Powodem jest zbyt mała liczba pacjentów onkologicznych w stosunku do wydzielonych na pakiet pieniędzy.


Prawie 18 tys. złotych mniej niż w grudniu dostał szpital w Chmielniku na świadczenia z zakresu chirurgii. Te pieniądze zostały przesunięte w ramach pakietu onkologicznego.

Jednak od początku roku do szpitala nie trafił nawet jeden pacjent, który mógłby zostać objęty pakietem. Pieniądze - ponad milion złotych, są zamrożone. 

 W podobnej do sytuacji chmielnickiej lecznicy są też inne placówki: w Sandomierzu odnotowano tylko sześciu pacjentów onkologicznych, w Jędrzejowie dwóch, a w Pińczowie - żadnego. 

Dyrektorzy niektórych szpitali w Świętokrzyskiem już zapowiadają, że będą chcieli renegocjować umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i przesunąć pieniądze z pakietu onkologicznego na inne świadczenia. NFZ również nie wyklucza takiej możliwości.

Więcej w: regionalna.tvp.pl


autor/ źródło: TVP regionalna


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
MZ konsultuje rozporządzenie ws. map potrzeb zdrowotnych


Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie zakresu map potrzeb zdrowotnych. Rozporządzenie…Diagnostyka laboratoryjna czeka cierpliwie w kolejkowym…

Resort zdrowia rozważa refundację prewencyjnej mastektomii

Kolejne nominacje profesorskie

Fabryki krwi? Tak, ale jeszcze nie teraz

Lekarze zapłacą więcej - będzie wyższa składka…

Redakcja

NRL poparła projekt rozporządzenia w sprawie map potrzeb zdrowotnych

Jednocześnie, w ramach konsultacji społecznych, prezydium NRL zgłosiło kilka uwag do przedstawionego projektu rozporządzenia ws. map potrzeb zdrowotnych. Postuluje m.in. żeby w zakresach map potrzeb zdrowotnych uwzględnić dane dotyczące wskaźnika migracji…
NIL
Artykuł

Recepta na placebo

W polskich aptekach może zabraknąć leków – alarmują…

Państwo zrobiło z lekarzy przedsiębiorców?