Świętokrzyskie: w szpitalach brakuje pacjentów onkologicznych

Dyrektorzy świętokrzyskich szpitali, obawiają się o finansowanie swoich placówek. Powodem jest zbyt mała liczba pacjentów onkologicznych w stosunku do wydzielonych na pakiet pieniędzy.


Prawie 18 tys. złotych mniej niż w grudniu dostał szpital w Chmielniku na świadczenia z zakresu chirurgii. Te pieniądze zostały przesunięte w ramach pakietu onkologicznego.

Jednak od początku roku do szpitala nie trafił nawet jeden pacjent, który mógłby zostać objęty pakietem. Pieniądze - ponad milion złotych, są zamrożone. 

 W podobnej do sytuacji chmielnickiej lecznicy są też inne placówki: w Sandomierzu odnotowano tylko sześciu pacjentów onkologicznych, w Jędrzejowie dwóch, a w Pińczowie - żadnego. 

Dyrektorzy niektórych szpitali w Świętokrzyskiem już zapowiadają, że będą chcieli renegocjować umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i przesunąć pieniądze z pakietu onkologicznego na inne świadczenia. NFZ również nie wyklucza takiej możliwości.

Więcej w: regionalna.tvp.pl


autor/ źródło: TVP regionalna


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Będą zmiany w ustawie o konsultantach medycznych


Lekarze zamierzający zostać konsultantami krajowymi lub wojewódzkimi będą musieli złożyć oświadczenie ujawniające wszelkie ewentualne…Informatyzacja placówki medycznej z korzyścią dla…

Skierowania do okulisty i dermatologa skrócą kolejki?

W Łodzi podają dzieciom narkozę na czas transportu…

Nowe otwarcie w insulinoterapii?

Redakcja

Zaburzenia snu, w tym bezdech senny, zwiększają ryzyko udaru mózgu

Jak podaje serwis Nauka w Polsce, dr Dirk M. Hermann ze szpitala uniwersyteckiego w Essen przeprowadził metaanalizę 29 badań na ten temat, którymi objęto 2343 osoby. Miały one niedokrwienny udar mózgu, wylew krwi…
Nauka w Polsce PAP
Prasa

Co powstrzymuje proces starzenia się mózgu

Jak zdiagnozować zespół metaboliczny

Czy premier spotka się z lekarzami i wprowadzi pilotaż…

Rośnie rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce