Specjaliści z ŚCCS w Zabrzu konsultują na odległość

Lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu znaleźli sposób na skrócenie kolejek do kardiologa. Za pomocą komputera łączą się z lekarzami POZ i konsultują pacjentów na odległość.Jak informuje Dziennik Zachodni, do przekazu potrzebne są: komputery i kamery, aby obie strony mogły się widzieć i słyszeć. Jest też specjalny stetoskop, który pozwala specjalistom w Zabrzu usłyszeć szmery w sercu pacjenta.

Pomysłodawcą jest prof. Mariusz Gąsior ze ŚCCS. Zabrzańscy kardiolodzy są umówieni z lekarzami rodzinnymi, którzy postanowili skorzystać z tej oferty, na łączenie w określonym dniu i w określonych godzinach.

Lekarz z POZ rekrutuje pacjentów wymagających konsultacji, a specjaliści rozmawiają z nimi i zbierają dokładny wywiad, który bez względu na to, czy pacjent znajduje w gabinecie w SCCS, czy też w innym miejscu, przebiega tak samo.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl


autor/ źródło: Dziennik Zachodni


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Rusza sezon szczepień przeciwko grypie


Szczepionki przeciw grypie są już dostępne dla pacjentów. To pierwsza taka sytuacja od lat, kiedy możliwe jest zaszczepienie się już…Papierowa dokumentacja medyczna do 2017 roku

Polacy nie badają wzroku

Sejm za coroczną waloryzacją świadczeń pielęgnacyjnych

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia NFZ życzy środowisku…

Redakcja

NFZ o listach oczekujących

Jak przypomina Fundusz w art. 20 ust. 10a-10d ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r. Nr 164, poz. 1027 z późn. zm.) został uregulowany sposób postępowania w…
Narodowy Fundusz Zdrowia
NFZ

Personalizacja terapii zwiększa skuteczność leczenia…

Trwają badania kliniczne leku przeciwko chorobie…

Polska kardiologia na najwyższym światowym poziomie.…

Pielęgniarki piszą do premiera: nie ma możliwości…