Specjaliści z ŚCCS w Zabrzu konsultują na odległość

Lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu znaleźli sposób na skrócenie kolejek do kardiologa. Za pomocą komputera łączą się z lekarzami POZ i konsultują pacjentów na odległość.Jak informuje Dziennik Zachodni, do przekazu potrzebne są: komputery i kamery, aby obie strony mogły się widzieć i słyszeć. Jest też specjalny stetoskop, który pozwala specjalistom w Zabrzu usłyszeć szmery w sercu pacjenta.

Pomysłodawcą jest prof. Mariusz Gąsior ze ŚCCS. Zabrzańscy kardiolodzy są umówieni z lekarzami rodzinnymi, którzy postanowili skorzystać z tej oferty, na łączenie w określonym dniu i w określonych godzinach.

Lekarz z POZ rekrutuje pacjentów wymagających konsultacji, a specjaliści rozmawiają z nimi i zbierają dokładny wywiad, który bez względu na to, czy pacjent znajduje w gabinecie w SCCS, czy też w innym miejscu, przebiega tak samo.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl


autor/ źródło: Dziennik Zachodni


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Turysta medyczny potrzebny od zaraz


W województwie pomorskim już od kilku lat zauważalny jest wzrost zainteresowania turystyką medyczną, zarówno wśród przedsiębiorców…W niektórych placówkach 100 proc. porodów rozwiązuje…

Absynt z alkoholem metylowym

Redakcja

Ministerstwo Zdrowia zmienia statut NFZ; to minister ma władzę

Projekt rozporządzenia stanowi wykonanie upoważnienia ustawowego zawartego w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w brzmieniu nadanym ustawą z 22 lipca 2014 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej…
MZ
Ministerstwo Zdrowia

IX Konferencja Naukowa Sekcji Prewencji i Epidemiologii…

Czy odmowa potwierdzenia skierowania powinna być…

Większość leków sprzedawanych w Polsce to zamienniki

Chorzy ze szpiczakiem leczeni coraz skuteczniej

W Polsce nie ma rozwiązań dla kobiet z zaawansowanym…

GIS alarmuje - odra zaatakuje także w Polsce