Specjaliści z ŚCCS w Zabrzu konsultują na odległość

Lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu znaleźli sposób na skrócenie kolejek do kardiologa. Za pomocą komputera łączą się z lekarzami POZ i konsultują pacjentów na odległość.Jak informuje Dziennik Zachodni, do przekazu potrzebne są: komputery i kamery, aby obie strony mogły się widzieć i słyszeć. Jest też specjalny stetoskop, który pozwala specjalistom w Zabrzu usłyszeć szmery w sercu pacjenta.

Pomysłodawcą jest prof. Mariusz Gąsior ze ŚCCS. Zabrzańscy kardiolodzy są umówieni z lekarzami rodzinnymi, którzy postanowili skorzystać z tej oferty, na łączenie w określonym dniu i w określonych godzinach.

Lekarz z POZ rekrutuje pacjentów wymagających konsultacji, a specjaliści rozmawiają z nimi i zbierają dokładny wywiad, który bez względu na to, czy pacjent znajduje w gabinecie w SCCS, czy też w innym miejscu, przebiega tak samo.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl


autor/ źródło: Dziennik Zachodni


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
W USA odnotowano pierwszy przypadek zakażenia wirusem MERS


Pierwszy przypadek zarażenia wirusem MERS (Bliskowschodnim Syndromem Oddechowym) w USA stwierdzono u pracownika służby zdrowia, który wrócił…Od 2018 r. połowa absolwentów medycyny zostanie…

Przybywa dzieci niedosłyszących

Pielęgniarki protestują pod Urzędem Marszałkowskim…

Problemy ze wzrokiem dotyczą nawet 25 proc. dzieci.…

800 tys. Polaków cierpi z powodu zaćmy. Długi czas…

Zaproszenie na Jubileuszowe Spotkania Kardiologiczne…

Wrocław: ze znanego szpitala chce odejść większość…

Redakcja

Anestezjolodzy oceniają propozycje MZ

Związek Zawodowy Anestezjologów pozytywnie ocenia cele zapisane w projekcie ustawy a w szczególności poprawę standardu opieki nad pacjentem onkologicznym, poprawę dotyczącą zarządzania kolejkami oczekującymi na świadczenia opieki zdrowotnej oraz…
DKX/Rynek Zdrowia
Prasa

ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie; cofnięto…