SLD chce odwołania prof. Chazana ze stanowiska

Ilu lekarzy zatrudnionych w miejskiej służbie zdrowia poddało się prawu Bożemu, podpisując "Deklarację wiary"? Publicznej informacji na ten temat od rządzącej stolicą ekipy PO domaga się klub radnych SLD.


Lewica dołącza też wniosek o kontrolę szpitala ginekologiczno-położniczego im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego na Mokotowie. Chce odwołania ze stanowiska jego dyrektora prof. Bogdana Chazana, który jest jednym z 3 tys. sygnatariuszy deklaracji zawiezionej jako wotum na Jasną Górę.

Składając podpis, lekarze katolicy wyznają publicznie, że prawo Boże stoi ponad ludzkim. Za gwałt na dekalogu uznają aborcję, antykoncepcję, eutanazję, a metodę zapłodnienia in vitro traktują jako "odrzucenie samego Stwórcy". Dla sygnatariuszy deklaracji rodzicielstwo to plan Boży, który mogą wypełniać jedynie ludzie związani sakramentem małżeństwa.

W piśmie SLD do Hanny Gronkiewicz-Waltz czytamy m.in., że poglądy, którymi podzielili się z opinią publiczną lekarze katolicy, są "rodem ze średniowiecza, stoją w sprzeczności z polskim prawem i przysięgą Hipokratesa".

W ocenie działaczy podpis prof. Chazana pod jasnogórskim wotum dyskwalifikuje go jako funkcjonariusza publicznego. Stąd wniosek o dymisję i kontrolę w szpitalu Świętej Rodziny "pod kątem spraw opisanych w Deklaracji wiary ".

Dla wiceprezydenta miasta Jacka Wojciechowicza podpis dyrektora Chazana pod częstochowską deklaracją to "akt prywatny". I tak ratusz zamierza traktować ten temat.

Więcej: www.gazeta.pl 


autor/ źródło: Gazeta Wyborcza


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
W Polsce jest możliwa terapia z wykorzystaniem marihuany


Ministerstwo Zdrowia resort zapewnia, iż w Polsce możliwy jest dostęp do terapii z wykorzystaniem leków na bazie marihuany.Seria do infuzji wycofana. O który lek chodzi?

Krzysztof Bukiel: zmiany się nie powiodą bez pieniędzy

Rak atakuje nocą i lekarze powinni to wykorzystać

Andrzej Sośnierz o pakiecie onkologicznym - to marnowanie…

Co powstrzymuje proces starzenia się mózgu

Leczenie po sąsiedzku - jakie ceny u specjalistów…

Grupa Azoty nawiązuje ścisłą współpracę ze…

Na resort zdrowia nie ma mocnych

Redakcja

Od kogo pacjent może domagać się odszkodowania za poniesione szkody?

Od kogo pacjent, który poniósł szkodę podczas leczenia w podmiocie leczniczym może domagać się odszkodowania? Podmiotem odpowiedzialnym za szkodę pacjenta powstałą w wyniku prowadzonego leczenia może być zarówno…
OZZL/Medexpress
Prawo i zarządzanie