Śląskie: czy kontrolerzy NFZ udawali, że sprawdzają EuroMedic?

Jak zeznała agentom CBA pracownica działu kontroli w Śląskim OW NFZ, już podczas pierwszej kontroli urzędnicy Funduszu stwierdzili, że EuroMedic przeniósł swój oddział intensywnej terapii z ul. Głowackiego na ul. Kościuszki, nie informując o tym płatnika ani nie prosząc o wymaganą w takim wypadku zgodę.


Urzędniczka, która była wówczas w szpitalu, opisała to w notatce. W końcowym dokumencie kontroli nie było jednak o tym już mowy. Urzędniczka powiedziała agentom CBA, że "zmieniła zdanie po konsultacji" z kierownictwem działu kontroli - informuje Gazeta Wyborcza.

Z zeznań innych urzędniczek wynika wprost, że starano się tak kontrolować, by niczego nie znaleźć. Po tym, jak CBA złożyło doniesienie do prokuratury, a Śląski Oddział Wojewódzki NFZ wypowiedział szpitalowi EuroMedic większość kontraktu, wysłano do niego z Funduszu kolejną kontrolę. Tym razem urzędnicy nie zostawili na placówce suchej nitki, piętnując ją za brak sprzętu i lekarzy na dyżurach.

Czy w tej sytuacji, pytają dziennikarze Gazety, nie należałoby działu kontroli w śląskim funduszu naprawdę porządnie skontrolować?

Więcej: wyborcza.pl 


autor/ źródło: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
CBOS zbadał ilu Polaków zetknęło się przypadkiem błędu medycznego lub niedbalstwem


Większość Polaków (58 proc.) w swoim bezpośrednim otoczeniu nie zetknęła się z przypadkiem błędu w leczeniu, niedbalstwem lub brakiem…Ministerstwo Zdrowia ogłasza nabór na stanowisko…

Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy wniosek NRL ws.…

Czeka nas rewolucja w leczeniu niedosłuchu i głuchoty

W sezonie wiosna-let0 13 proc. Polaków zostało ugryzionych…

Opolskie: zyski i rozwój szpitali powiatowych

Średnio co 8 minut ktoś w Polsce dostaje udaru mózgu.…

NIL do MZ ws. regulacji zawodów medycznych

Komputery przegrywają z lekarzami przy stawianiu…

Redakcja

Jest odpowiedź Infarmy w sprawie leków biopodobnych

W liście skierowanym na ręce wiceministra możemy przeczytać: „Zgodnie ze stanowiskiem Europejskiej Agencji Leków produkt biopodobny to biologiczny produkt leczniczy, który został opracowany jako produkt podobny do istniejącego…
Infarma
Farmacja