Śląskie: czy kontrolerzy NFZ udawali, że sprawdzają EuroMedic?

Jak zeznała agentom CBA pracownica działu kontroli w Śląskim OW NFZ, już podczas pierwszej kontroli urzędnicy Funduszu stwierdzili, że EuroMedic przeniósł swój oddział intensywnej terapii z ul. Głowackiego na ul. Kościuszki, nie informując o tym płatnika ani nie prosząc o wymaganą w takim wypadku zgodę.


Urzędniczka, która była wówczas w szpitalu, opisała to w notatce. W końcowym dokumencie kontroli nie było jednak o tym już mowy. Urzędniczka powiedziała agentom CBA, że "zmieniła zdanie po konsultacji" z kierownictwem działu kontroli - informuje Gazeta Wyborcza.

Z zeznań innych urzędniczek wynika wprost, że starano się tak kontrolować, by niczego nie znaleźć. Po tym, jak CBA złożyło doniesienie do prokuratury, a Śląski Oddział Wojewódzki NFZ wypowiedział szpitalowi EuroMedic większość kontraktu, wysłano do niego z Funduszu kolejną kontrolę. Tym razem urzędnicy nie zostawili na placówce suchej nitki, piętnując ją za brak sprzętu i lekarzy na dyżurach.

Czy w tej sytuacji, pytają dziennikarze Gazety, nie należałoby działu kontroli w śląskim funduszu naprawdę porządnie skontrolować?

Więcej: wyborcza.pl 


autor/ źródło: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Weszły w życie kolejne regulacje w ramach pakietów kolejkowego i onkologicznego


Rozporządzenie z dnia 21 sierpnia 2014 r. zmieniające rozporządzenie ws. środków odurzających, substancji psychotropowych, prekursorów…Zwolnienia lekarskie już w formie elektronicznej

Prywatne firmy medyczne chcą inwestować w opiekę…

Szkolenia dotyczące udzielania informacji o świadczeniach

Ministerstwo Zdrowia ma wizję, expose Ewy Kopacz…

Arłukowicz zbywa milczeniem list POZ

System ochrony zdrowia nie powinien gubić dzieci

Rozwój cywilizacyjny zwiększa ryzyko wystąpienia…

Redakcja

Kurczy się lista ''deklaracji wiary''. To efekt nagonki na lekarzy?

Deklarację podpisało początkowo 2282 lekarzy i studentów uczelni medycznych. Wydawało się, że podpisów będzie przybywać. Jest jednak odwortnie - ubywa ich. Obecnie pod deklaracją widnieje 2279 podpisów - informuje Dziennik Zachodni.…
Dziennik Zachodni
Prasa

NFZ ws. rozliczania leków