Śląskie: czy kontrolerzy NFZ udawali, że sprawdzają EuroMedic?

Jak zeznała agentom CBA pracownica działu kontroli w Śląskim OW NFZ, już podczas pierwszej kontroli urzędnicy Funduszu stwierdzili, że EuroMedic przeniósł swój oddział intensywnej terapii z ul. Głowackiego na ul. Kościuszki, nie informując o tym płatnika ani nie prosząc o wymaganą w takim wypadku zgodę.


Urzędniczka, która była wówczas w szpitalu, opisała to w notatce. W końcowym dokumencie kontroli nie było jednak o tym już mowy. Urzędniczka powiedziała agentom CBA, że "zmieniła zdanie po konsultacji" z kierownictwem działu kontroli - informuje Gazeta Wyborcza.

Z zeznań innych urzędniczek wynika wprost, że starano się tak kontrolować, by niczego nie znaleźć. Po tym, jak CBA złożyło doniesienie do prokuratury, a Śląski Oddział Wojewódzki NFZ wypowiedział szpitalowi EuroMedic większość kontraktu, wysłano do niego z Funduszu kolejną kontrolę. Tym razem urzędnicy nie zostawili na placówce suchej nitki, piętnując ją za brak sprzętu i lekarzy na dyżurach.

Czy w tej sytuacji, pytają dziennikarze Gazety, nie należałoby działu kontroli w śląskim funduszu naprawdę porządnie skontrolować?

Więcej: wyborcza.pl 


autor/ źródło: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
NRL chce wiedzieć, co MZ planuje w sprawie regulacji zawodów medycznych


Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz zwrócił się do ministra zdrowia o informację na temat działań resortu w sprawach…Turystyka medyczna - to będzie polski hit?

Tłuszcz – wróg czy przyjaciel? 10 faktów, o których…

Bakterie z jamy ustnej matki mogą przedostawać się…

Arłukowicz: była eskalacja żądań lekarzy, nie…

400 tys. osób bez ubezpieczenia zdrowotnego

Minister zdrowia: Kaczyńskiemu zależy na słupkach…

NFZ: to świadczeniodawca zastrzega, co jest tajemnicą…

Ułatwienia w zakresie wstępnych badań lekarskich

Ponad 150 tys. Polaków zapada co roku na nowotwory.…