Skrócenie kolejek oznacza naruszenie czyichś interesów

- Nie będziemy skracać kolejek, dosypując więcej pieniędzy lekarzom – powiedział premier Donald Tusk, rozwiewając wątpliwości lekarzy odnośnie do pakietu antykolejkowego.Najwięcej wątpliwości budzi finansowanie pakietu Arłukowicza. – Lekarze obawiają się, że reforma odbędzie się ich kosztem – mówił bardzo otwarcie minister Arłukowicz. Premier dodał też, że: „skrócenie kolejek oznacza naruszenie czyichś interesów i na pewno nie będziemy skracać kolejek, dosypując więcej pieniędzy lekarzom. Ten temat proszę traktować jako zamknięty” – mówił premier.

- Będziemy szukać takich sposobów, które będą też premiowały, także finansowo, tych, którzy naprawdę wkładają jak najwięcej dobrej woli, energii i swojego czasu, ale per saldo skrócenie kolejek nie będzie oznaczało, że system będzie płacił dużo więcej lekarzom i z tym musimy się pogodzić” – dodał Tusk.


autor/ źródło: PAP


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Leczenia za granicą: rząd posunął się za daleko w ograniczeniach?


Polski projekt ustawy transgranicznej był dopracowywany przez wiele miesięcy. Jednak zastrzeżenia do niego mają prawnicy z Biura Analiz…Bój o stawkę kapitacyjną: resort jest zaskoczony…

Redakcja

Rada NFZ pozytywnie opiniuje odwołanie zastępcy prezesa NFZ ds. finansowych

W związku z wnioskiem ministra zdrowia z dnia 7 lipca 2015 r., Rada NFZ wyraża pozytywną opinię w sprawie odwołania Julity Jaśkiewicz ze stanowiska zastępcy prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia do spraw finansowych, wobec złożonej przez nią rezygnacji. Więcej: 
Narodowy Fundusz Zdrowia
NFZ

Badania i życie seksualne mężczyzn po 50tce

PZ wywalczyło lepsze warunki, ale pacjenci nic nie…

KRDL apeluje o zakończenie prac legislacyjnych ws.…

Milion zł zadośćuczynienia ma zapłacić Centrum…

Kolejny narodowy program zwalczania raka w tym półroczu…

Redakcja

Receptory folianowe: nowa droga dla terapii celowanych w leczeniu raka jajnika?

Chore te wymagają kolejnego leczenia opartego o chemioterapię. W zależności od czasu, jaki upłynął od zakończenia leczenia I rzutu do wznowy, dzielimy je na pacjentki platynooporne (przerwa w leczeniu krótsza niż 6 miesięcy) i platynowrażliwe (przerwa…
R. Mądry/Rynek Zdrowia
Nauka i Zdrowie

Leki psychoaktywne już nie zastąpią dopalaczy