Rzeszów: pracownicy murem za dyrektorem pogotowia

Pracownicy rzeszowskiego pogotowia przyszli przed urząd marszałkowski bronić swojego szefa - Stanisława Rybaka. Z transparentami, włączonymi syrenami w karetkach.Urząd marszałkowski uważa, że pogotowie pod kierownictwem Stanisława Rybaka może stracić kontrakt z NFZ w 2015 roku.

Pracownicy stoją murem za dyrektorem i postanowili go bronić organizując pikietę. Przyszło ponad 100 osób. Wszyscy uważają, że dyrektor Rybak sprawdził się na tym stanowisku. Dlatego nie rozumieją z jakiego powodu miałby zostać zwolniony.

Z protestującymi spotkali się Tadeusz Pióro, czlonek zarządu województwa odpowiedzialny za ochronę zdrowia oraz Teresa Gwizdak, dyrektor departamentu zdrowia w urzędzie marszałkowskim.

Członek zarządu województwa powiedział, że  zarówno on sam, jak i marszałek Władysław Ortyl są przeciwni prywatyzacji pogotowia, ale zmiany organizacyjne są konieczne. Zmiany po to, aby pogotowie tak się przekształciło, żeby mogło wygrać kontrakt, który w 2015 roku będzie ogłaszał NFZ.

Tadeusz Pióro zapewnia, że jest otwarty na rozmowy z dyrektorem Stanisławem Rybakiem. Czeka na niego do środy. Przyznał jednak, że jest za odejściem dyrektora ten - jak mówił - ma problemy z dogadywaniem się z szefami innych placówek i współpraca z nim jest trudna. Pióro uważa, że nowym dyrektorem powinien zostać człowiek, który zna system ratownictwa i nie będzie musiał się uczyć pracy w pogotowiu. Oczywiście wybrany w konkursie.

Stanisław Rybak wyjaśnił, że obecnie jest chory, jednak jak zapewnił rezygnacji nie złoży. Chętnie wysłucha zarzutów na swój temat, ale nikt go nie zmusi, żeby zgodził się na wykorzystywanie karetek systemu ratownictwa do innych celów.

Więcej: rzeszow.gazeta.pl 


autor/ źródło: Gazeta Wyborcza


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Dwie procedury do wyboru; pogotowie wybiera ministerialne


Dyrektorzy stacji pogotowia nie korzystają z procedur dla dyspozytorów przygotowanych przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.…Zdrowe mieszkanie – moda, intuicja czy świadomy…

Jak duże jest bezrobocie w branży medycznej?

Najnowsza metoda usunięcia zaćmy może wyleczyć…

Przepisy o gromadzeniu danych dawców szpiku zaskarżone…

Recepta na placebo

Sześciu kandydatów na stanowisko prezesa NFZ

Pacjenci z mielofibrozą, rzadkim nowotworem krwi,…

NFZ kontrolował ordynację lekarską

OZZL: kosztowne łamanie prawa pracy przez dyrektorów…