Rząd o zmianach w prawie farmaceutycznym

We wtorek (22 lipca) rząd zajmie się projektem zmian w Prawie farmaceutycznym, mającym zapobiegać wprowadzaniu do obrotu fałszywych leków.Rząd zajmie się projektem nowelizacji Prawa farmaceutycznego oraz ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Chodzi o dostosowanie prawa do dyrektywy UE w zakresie zapobiegania wprowadzaniu sfałszowanych produktów leczniczych do legalnej dystrybucji.

Przygotowany przez resort zdrowia projekt nowelizacji wprowadza definicje: dobrej praktyki dystrybucji substancji czynnych, dobrej praktyki wytwarzania, a także sfałszowanego produktu leczniczego.

Proponowane przepisy dotyczą ponadto przeprowadzania przez inspektorów Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego inspekcji w zakładach produkujących lub importujących produkty lecznicze. Taką inspekcję GIF na wniosek wytwórcy lub importera produktów leczniczych przeprowadzi m.in. w celu wydania zaświadczenia stanowiącego certyfikat potwierdzający spełnianie wymagań dobrej praktyki wytwarzania lub dobrej praktyki dystrybucyjnej.


autor/ źródło: PAP


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Specjaliści o czynnikach ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej


Spuchnięcie jednej nogi, ból w łydce i jej zaczerwienienie nie powinny być bagatelizowane przez pacjentów i lekarzy. Mogą to być objawy…Beata Małecka – Libera nowym ministrem zdrowia?

Polska na ostatnim miejscu w rankingu zaufania do…

Nowotwory krwi bywają często błędnie diagnozowane…

MZ o szkoleniach dla lekarzy i pielęgniarek nt. technologii…

Czy pielęgniarki z DPS-ów też dostaną podwyżki?

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowuje…

NFZ wyśle komorników do 110 tys. pacjentów

System ochrony zdrowia nie powinien gubić dzieci

Redakcja

NFZ zapłaci szpitalowi w Olsztynie za nadwykonania z 2013 r.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Olsztynie zasądził kwotę nieco przekraczającą 5,5 mln zł za tzw. nadlimity wypracowane w 2013 r. Kwota ta została wydana na leczenie pacjentów, w przypadku których nie można…
Gazeta Wyborcza
Prawo i zarządzanie