RPO apeluje o prace nad ustawą o testach genetycznych

Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje do premiera o rozpoczęcie prac nad ustawą o testach genetycznych - informuje Gazeta Wyborcza.- Z punktu widzenia ochrony praw jednostki konieczne jest jak najszybsze wprowadzenie ustawowych gwarancji służących zapewnieniu właściwej ochrony godności, zdrowia, życia, prywatności oraz autonomii informacyjnej jednostki przy przeprowadzaniu testów genetycznych - napisała do premiera prof. Irena Lipowicz.

RPO przypomina, że projekt ustawy regulującej testy genetyczne w myśl europejskich i światowych standardów został już opracowany przez grupę ekspertów. Leży od roku w Ministerstwie Zdrowia.


autor/ źródło: PAP


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Beata Małecka – Libera nowym ministrem zdrowia?


Tomasz Latos (PiS) zapowiedział w radiowej Jedynce, że zgłosi odpowiednim organom sprawę wywozu leków za granicę i ich braku w polskich…Samorząd lekarski m.in. o opiece okołoporodowej

Jest niemal pewne, że 1 sierpnia nie będzie ostatecznym…

Fundusz skontrolował prawie 400 aptek

Redakcja

MZ: podział środków w programie leczenia niepłodności

Ministerstwo Zdrowia informuje o tym, jak rozdysponowano środki pomiędzy realizatorów programu zdrowotnego pn. ''Program - Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016'' na realizację programu zdrowotnego w 2014 r. 
Ministerstwo Zdrowia
Ministerstwo Zdrowia

Zwykłe mydło najlepszym sposobem na bakterie

Kontraktowy skandal w ochronie zdrowia? Wiceminister…

Madagaskar: już 40 śmiertelnych przypadków dżumy

Wrocław: wiosną i latem rośnie liczba zawałów

Zmiany w POZ będą wprowadzane stopniowo, część…